Zor bir süreçten geçiyor, her puan kaybetmesi çöküş demektir. Evinde beraberlik, deplasmanda mağlubiyet, haftalardır bir hastalık oldu.. Sonuç ortada, son dört takım arasına düştü. 

Her puan kaybedildiğinde kadro yetersizliği ve takımın gücünün bu olduğu anlatıldı. Galatasaray karşısında beraberliği son anlarda kaybederken, toparlanmamız gerektiğinin sinyalini de almış olduk. 

Ve yarın hayati bir maç Gaziantep FK’yı bekliyor. Tam bir final havası, bunun adı Final maçı.. 

Kalyon’da rakip Kayserispor.. 

Onlarda haftalardır kaybedilir bu maçtan üç puan alıp derin bir nefes alma peşinde. Takımın içinde bulunduğu olumsuz ortam, transfer yasağı ve maddi sıkıntı içinde. 

Gaziantep FK için yarın galibiyetle buluşma maçı. Yönetim, teknik kadro, futbolcular ve taraftar tek yumruk olmuş, bu maça endekslenmiş durumda. 

Taraftarlardan tribünleri doldurup destek olmaları istenirken, bilet fiyatıda ilginç bir şekilde her yöne 27 TL olarak destek bekleniyor. 

Futbolcular içinde bir dönem maçı. Teknik kadro içinde aynı duygular hakim. Bu maç kazanılması gerekiyor, beraberlik lüksü hiç yok. 

Bu tip maçlar futbolcular içinde zor.. İllede kazanma isteği, hırsı, stres ve acelecilik yaratır. Kazanmayı bilerek akıllı, disiplinli oynar, mücadele edilirse gollü galibiyet alacağımıza inanıyorum. 

Sadece futbolcular değil, kenar yönetiminde maçı çok müdahil olacağı belli. Doğru taktik maçın önüne geçecektir.