1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu sese kulak veri
Bu sese kulak veri

Bu sese kulak veri

Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, artık yeni şeyler söylemenin ve üretmenin gerekliliğinin altını çizerek, "Türkiye artık ayağını gazdan çekmeden...

A+A-

Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, artık yeni şeyler söylemenin ve üretmenin gerekliliğinin altını çizerek, "Türkiye artık ayağını gazdan çekmeden tam gaz bütün reformları gerçekleştirmeli" dedi. Koçer, yaptığı açıklamada, iş aleminin gerginlik olduğu anda kendi kabuğuna çekilip olacakları izlediğini ve böylece ekonominin çarklarının yavaşladığını kaydetti. Koçer, "Ekonomide alınacak yeni tedbirler ve sanayinin rekabet gücünün artırılmasına yönelik çalışmalarla, Türkiye'deki tüm sektörlerde yeni bir çıkış yaşayabiliriz. Elbette her sektörün global anlamda rekabet gücü az veya çoktur ama önce biz yapmamız gerekenleri yapalım, sonra dönüp çıkaracağımız sanayi envanteri ile sektörel durumumuzu değerlendirelim" diye konuştu.

SAVAŞMAK ZORUNDAYIZ

Son yıllarda devam eden büyümenin sürmesinin en büyük arzuları olduğunu, büyümenin artık üretimle ve istihdamla olmasının şart olduğunu ifade eden Koçer, "İstikrarlı bir büyüme, üretimi ve sanayiyi doğru anlamak ve algılamakla mümkündür. Bugün Türk sanayisi, rakipleriyle eşit şartlarda üretim mücadelesi vermek zorunda. Bunun için de sürekli rekabet koşullarımızın değiştirilmesi gerekir. İşte bu noktada, Türk sanayisinin korunmasının şart olduğunu düşünüyorum. Hiçbir ülke 'Globalleşmeyle savaşmak zorundasınız' diyerek kendi sanayisini göz ardı etmiyor. Her ülkenin bir üretim, istihdam ve koruma politikası var. Bizde niye olmasın? Sosyal güvenlik reformu, yeni ticaret kanunu, hukuk reformu, işçilik üzerindeki yüksek vergilerin indirilmesi, ekonomide alınması gereken mikro tedbirler ve sanayimizin rekabet gücünün artırılması yeni dönemde en hızlı şekilde yapılması gereken öncelikler olmalıdır" dedi.

YENİ ŞEYLER ÜRETMEK GEREK

GSO Başkanı Nejat Koçer, artık yeni şeyler söylemenin ve üretmenin gerekliliğinin altını çizerek, "Yenilikçilik kavramı Türkiye'nin geleceğini şekillendirmeli, reformlar hızla devam etmelidir. Reformcu bir anlayışı ve heyecanı toplum görürse o zaman herkes farklı düşünmeye başlar. Gelecekten umut artar. Bu durum ise üretime, istihdama, ihracata, her şeye yansır" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.