1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. BİRLİKTE HAREKET EDECEKLER
BİRLİKTE HAREKET EDECEKLER

BİRLİKTE HAREKET EDECEKLER

BUNDAN sonraki süreçte 16 büyükşehir belediyesinin su ve kanal idareleri ortak bir sistem üzerinde çalışma yapacak. GASKİ ev sahipliğinde yapılan 3....

A+A-

BUNDAN sonraki süreçte 16 büyükşehir belediyesinin su ve kanal idareleri ortak bir sistem üzerinde çalışma yapacak. GASKİ ev sahipliğinde yapılan 3. istişare toplantısının sonuç bildirisine göre özellikle abone işlerinde yaşanan sıkıntıların ve uygulama farklılıklarının masaya yatırıldı ve ortak hareket etme kararı alındı.

TEK TİP İHALE YAPILACAK

Toplantıda, ortak bir uygulamada anlaşmaya varıldığının bildirildiği açıklamada, şunlara yer verildi; "Teknik konularda Su ve Kanal İdareleri'nin yaptıkları uygulamalar tartışıldı ve ortak bir sistem üzerinde çalışmalara devam edilmesi kararı alındı. Vanalar, rögar kapakları ve arazide kullanılan malzemelerin tek tip şartnamelerle ihaleye çıkılması kararlaştırıldı. Su ve Kanal İdarelerinin kuruluş kanunu olan 2560 sayılı kanunun günümüz koşullarına cevap verir hale getirilmesi için kurulan Hukuk Komisyonunun hazırladığı kanun üzerindeki değişiklik teklifleri oy birliği ile kabul edildi. Mevcut 2560 sayılı kanunun bu değişikliklerle yeniden düzenlenmesi için TBMM'ye taslak kanun olarak sunulması oybirliği ile kararlaştırıldı."

STANDARTLAŞMAYA GİDİLECEK

Türkiye'deki 16 Büyükşehir Belediyesinin Su ve Kanal İdarelerinin bazı konularda farklı uygulamalar yaptığı ancak son toplantıda standartlaşmaya gidilmesine karar verildiğinin bildirildiği açıklamada; "Hemen hemen her konuda bir standartlaşmaya gidilmesi, vatandaşlardan istenecek abonelik evrakları konusunda uygulamada birlik sağlanması hususunda çok önemli adımlar atılmış oldu. Ülke nüfusunun yüzde 50'sinden fazlasına hizmet götüren Su ve Kanal İdareleri'nin yaptığı uygulamalarda ilerleyen süreçte çok önemli farklılıklar olacağı belirtildi" denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.