1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakkal destek istedi
Bakkal destek istedi

Bakkal destek istedi

Gaziantepspor teknik Direktörlüğünea getirilen mesut Bakkal, herkesten destek istedi. Bakkal'ın dünkü basın toplantısında yaptığı konuşmayı aynen...

A+A-

Gaziantepspor teknik Direktörlüğünea getirilen mesut Bakkal, herkesten destek istedi. Bakkal'ın dünkü basın toplantısında yaptığı konuşmayı aynen yayınlıyoruz:

Öncelikle Gaziantepspor gibi bir kulüpde bulunmaktan mutluyum. Ankara'nın çok güzide bir kulübünden çok büyük kulübe geldiğimin farkındayım. Şu anda bunun gururunu ve heyecanını yaşıyorum.

Ben ve ekibimin genel menejerimiz Hasan Çetinkaya, genel müdürümüz Şahebettin Yavuzer, yardımcılarım Hayati Söyler, kaleci antrenörü Turgay Keskin ve Timur Atalay'la başarılı olmaya geldik. Ama burası çok farklı, Antep şehri çok farklı bir şehir. Çünkü burası Türkiye'nin en büyük şehri, yani endüstri olarak ve hemde sanayi olarak.

HEYECAN BENİ BURAYA GETİRDİ

Başarıya aç şehir, çekinen sıkıntılar belli, bundan önce yaşanan olaylar belli. Ben ve ekibime güvenen öncelikle ibrahim Kızıl'a huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Kısa süren bir görüşmemiz oldu, bu görüşmelerde öyle oluşumdan öyle hedeflerden bahsetti ki açıkcası beni heyecanlandırdı ve ekibimde bende buraya gelmeyi uygun bulduk. Şimdi şöyle heyecanlandığım şu. Ben burda yeni bir oluşuma gidiyorum, yeni bir sistem kuruyorum, ben bunları başaracağıma inandığım için heyecanlandım. Zaten sistem oturduktan sonra başarı kendiliğinden gelecektir. Basınla, halkla daha iyi ilişkiler kurabilmek için ve bunların oluşması içinde sistem gerekiyor.

HERKESE HAYIRLI OLSUN

Burada yapacaklarımızın farkındayız, yeni bir yapılanma, yeni bir oluşum, takımın önceden yaşadığı olaylar, şehrin önceden yaşadığı sıkıntılar. Bu sıkıntıları bir daha yaşamamak için çok bir sohbetimiz oldu ve ben buraya geldim. Tabii ben heyecanlandım ve bu söyledikleri karşısında başarıya en aç şehrin Gaziantep olduğunu düşünerek burayla anlaştık, herkese hayırlı olmasını diliyorum.

BENİM İŞİM SİSTEMLE İLGİLİ

Şimdi bakın yaklaşık 10 seneden bu yana Türkiye spor liglerinde antrenörlük yapıyorum. Hiç bir konuşmayı sevmem benim işim çalışmayla ilgili, benim işim sistemle ilgili. Gittiğim kulüpde, çalıştığım kulüpde hep bunu ön plana çıkardım. Artı burda önce ben İbrahim Kızıl'a güveniyorum, futbolculara güveniyorum, yönetim kuruluna güveniyorum ama en önemlisi şehre güvenmektir. Burada inanılmaz bir kitle var ve bu kitlenin takıma destek sağlamalıdır ve sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Ve her zaman burada geldiğim maçlarda böyle olmuştur.

TEK YÜREK OLMALIYIZ

Biz yönetim ve teknik ekip olarak tek yürek olmamız gerekiyor. Birlikte hareket edip, birlikte yürümemiz gerekiyor ama Gaziantep'de yaşayan herkesin özellikle halkın bir hafta sonra ki maçın sabırsızlıkla beklenecek bir takım oluşturulması. Yardımlaşan, çok koşan, ileriye bakan, tribünlere zevk veren daha çok bütün oynayan bir takım yaratmayı düşünüyorum.

TEK FELSEFEMİZ 'ÇALIŞMAK'

Korkaklığı hiç sevmem yenildiğinde bile, yani takım mağlup olduğunda bile eğer o taraftar o takımı alkışlıyorsa orada iyi şeyler yapıldığını, böyle bir takım yaratmayı düşünüyorum. Hakemle ve rakiple oynamayan sadece kendi işiyle uğraşan oyuncuların burada olması gerektiğini düşünüyorum. İşte biz çalışacağız, biz tek felsefemiz çalışmak, çalışmak, çalışmaktır. Ama yalnızca bu tek bizle olmaz burda sizlerden özellikle yerel medyadan destek bekliyoruz. Açığız, her antrenmana gelebilirsiniz. Burdaki coşkuyu, buradaki çalışma sistemini, buradaki yeni oluşumu dışarıya yansıtacak olan kurum ve kuruluş sizsiniz. Ama burdaki sizlerden özellikle rica ediyorum yani eleştiri olmayacak mı tabii ki olacaktır. Eleştirinin olmadığı yerde başarıda olmaz zaten ama anlayışya bekliyoruz. Başaramadığımız konularda eleştirinin yol gösterici bakın rica ediyorum eleştirinizde yol gösterici olun.

HERKESİN BİRBİRİNE DESTEK OLMASI LAZIM

Turkcell Süper ligine baktığınız zaman 5 tane İstanbul takımı var, 4 tane Ankara takımı vardır. Böyle güzel bir şehrin, böyle futbola aç bir şehrin kısır dengelerle dönmesi halinde Ankara takımı 5 olacaktır, İstanbul takımıda 6 tane olacaktır. Herkesin burda birbirine destek olması gerekiyor çünkü burda Gaziantepspor'un başarısı için uğraşıyor.

YEREL BASINDA DESTEK VERMELİ

Süper ligde basın mensubu olmak başkadır, A liginde, B liginde başkadır. Demek istediğim şu burada bir tane Gaziantep var, herkesin Gaziantepspor'a destek vermesi gerekiyor. Haa futbolcuya eleştiri olacaktır, teknik ekibe, hocaya eleştiri olacaktır. Ben her zaman şuna inanıyorum, bu kentlerde şehrin medya mensupları olmadan ayağa kaldıramazsınız.

Yerel medyadan çok büyük destek bekliyorum, her şeyi ben yapamam. Sizlerinde artısı ve katkısı olması gerekiyor. Buraya inandığım için geldim, buraya bunun için geldim, burda yapacaklarıma inandığım için geldim. Çünkü başkanım benden çok daha arzulu ve daha isteklidir. İstanbul'da yaptığımız görüşmelerde bunu yapabileceğimize inandık. Yeni bir oluşuma gidiyoruz, bu oluşumda da desteklerinizi bekliyoruz.

SABIR GEREKLİ

Ama bunun yanında da arkadaşlar sabır lazım, çok yeni bir oluşuma giriyoruz yani inanılmaz bir değişime giriyoruz, kurumsallaşmaya giriyoruz ve burda da en başta başkan İbrahim Kızıl olmak üzere ve yönetim kurulunun bir kararı var. Burada bir sistem oluşturucak. Bu tabii ki 1-2 haftada oluşturulacak şeyler değil, burada bazı hatalar olacak, cevaplarda olacak. Herkes birbirinin hatasını görmeyip olumlu yönde destekleyip Gaziantepspor'u son maçta kurtulan takım değil, son haftalarda yaşanan sıkıntıları sizler benden daha iyi biliyorsunuz hiç kimseye faydası olmadı.

KAOSU ATLATMAK İÇİN ZAMAN GEREKLİ

Çok daha iyi yerlerde UEFA'da bir şeyler yapacak, mücadele edecek takım yaratmak zorundayız. Ama oyun felsefesi kolay yerleşmiyor, takımlarda oyun felsefesi kolay yerleşmiyor. Şimdi takım çok önemli bir kaostan çıktı, şehir önemli kaostan çıktı. Bu kaosu atlatabilmek için sabır gerekiyor arkadaşlar. 1-2 hafta geçtikten sonra bir şey olmaz mı, bir ay geçse bir şey olmaz mı ama sistem yerleştikten sonra, sistem oluştuktan sonra her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum. Oyun felsefesi yerleştikten sonra zaten zevk alacağınız bir takım ortaya çıkacaktır. Benim işim yetiştirmek, benim işim gençlerin önünü açmaktır. Benim işim bu Gaziantep halkına yakışır bir takım ortaya çıkarmaktır.

HERKESE KAPIM AÇIK

Herkese kapım açık tüm antrenmanlara gelebilirsiniz ama ben nasıl sizin mesleğinize saygı gösteriyorsam sizde benim mesleğime saygı gösterin. Her türlü şeyi paylaşırım, bu paylaşımı Gaziantepspor'un başarısı için yapalım. Şimdi bakın yine söylüyorum 5 tane İstanbul, 4 tane Ankara takımı var. 15 günde bir ya istanbul'a gideceğiz yada Ankara'ya gideceğiz. Gelin bu takıma sahip çıkalım ve özlenen yere getirelim diyorum arkadaşlar.

KOMPLE KADRO DEĞİŞTİRİLMEZ

Ben öncelikle çalıştığım takımlarda komple kadroyu değiştirmek doğru olmaz. Sizde takdir edersiniz ki komple kadroyu değiştirme riskine girmek doğru olmaz. Gönderilmesi gereken oyuncular varsa göndeririz ama bunun yanında transferlerimiz olacaktır.

ALTYAPIYA ÖNEM VERİRİM

Ben altyapı çok severim, altyapıya çok önem veren birisiyim, altyapıda 6 yıl hocalık yaptım. Ama biliyorsunuz her şeyin bir zamanı var. Ama onlarda bizim içimizde özellikle geçen sene Gençlerbirliği'nde Mehmet Çakır'lar, Erha'lar çıktı. Altyapı hocalarıyla da oturup konuşacağız, zamanımız daha çok. Ben burada iki gün kalacağım ve başkanla birlikte İstanbul'a gidip çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

GİDECEKLER BELLİ DEĞİL

Gidecek futbolcuları belirlemedim, şöyle belirlemedim. Çünkü takım çok zor bir dönemden geçti. Şimdi pazartesi günü genel menejerimiz, genel müdürümüz ve başkanımız ile oturup neler yapılacağını konuşacağız. Yapılması gerekenler, yapılmaması gereken işler var, bunları en kısa zamanda netliğe kavuşturacağız. Oyuncuları belirleyeceğiz, bazı oyuncuların Gaziantepspor'da kalmak istemiyorsa onları burada tutmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Geçmiş artık beni ilgilendirmiyor beni gelecek ilgilendiriyor ve ilk önce burayı çözmeye çalışacağız. Şu anda çalışmalar var ben şu an size bir isim veremem sizden bir anlayış bekliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.