1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bakanlık sahaya indi
Bakanlık sahaya indi

Bakanlık sahaya indi

Ekonomi Bakanlığından 100'ün üzerinde bürokrat Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerinde bulunan yaklaşık 250 ihracatçı firmayı yerlerinde ziyaret ederek, sahada ihracatçılarla buluştu.

A+A-

Ekonomi Bakanlığından 100'ün üzerinde bürokrat Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinin ev sahipliğinde devlet teşvikleri ve desteklerinde bilinmeyenler ve yeni uygulamaları anlatmak üzere Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerinde bulunan yaklaşık 250 ihracatçı firmayı yerlerinde ziyaret ederek, sahada ihracatçılarla buluştu.

ÇIKMAZ:HEDEFLERİMİZ VAR

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerini ziyaret eden Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarık Sönmez başkanlığındaki heyet, GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Salahattin Kaplan, Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamülleri Başkanı Mahsum Altunkaya’dan bölge ihracatı ve ihracatçının karşılaştığı sorunlar hakkında bilgiler aldı. GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, "Birlik ve beraberlik içerisinde devlet vatandaş işbirliğinin sağlanması elbette birçok konuda olduğu gibi üretim, istihdam ve ihracatımızın arttırılması için de önemli bir gelişme. Hedefleri olan bir ülkeyiz. Bu hedeflerimize ulaşmak için yolumuza çıkan sorunların çözümünü elbette ilgili bakanlıklarımızla el ele vererek yapacağız” dedi.

KAPLAN:REHBER NİTELİĞİ TAŞIYACAK

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Salahattin Kaplan da Ekonomi Bakanlığının gerçekleştirdiği uygulamayla ihracatçının önündeki birçok bürokratik sorunun çözüleceğine inandıklarını ifade ederek konunun uzmanlarının sahaya inmesinin kendileri için büyük önem taşıdığını ifade etti. Kaplan, sektörün gelişmesi için yeni bir sinerji oluştuğunu ve bir çok firmanın ihracatta yol haritası oluştururken Ekonomi Bakanlığı uzmanlarının verdiği bilgilerin ihracatçılar açısından önemli bir rehber niteliği taşıyacağını belirtti.

ALTUNKAYA:KALKINMANIN YOLU BİRLİK BERABERLİKTEN GEÇİYOR

Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mümülleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, ülke olarak kalkınmanın yolunun birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenerek sorunların üzerine gitmekten geçtiğini belirtti. Uygulamanın tamamen bilgilendirme ve ihracatta karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik olarak bu ölçekte ilk kez gerçekleştirildiğine de dikkat çeken Altunkaya, sektörde faaliyet gösteren firmaların bu uygulamadan oldukça memnun olduğunu da sözlerine ekledi.

DESTEK VE TEŞVİKLERİ ANLATTILAR

Heyet iki gün boyunca Güneydoğu Anadolu’da sahaya inerek adeta tam saha pres yaptı. Heyet, mal ve hizmetlerde ilk defa ihracat yapmayı planlayan, yurt dışında kalıcı olmaya çalışan ve marka gücünü artırmayı hedefleyen şirketlere yönelik devlet destekleri ve ihracat yapmak amacıyla girdi ithal eden üreticilere vergi muafiyeti sağlayan “Dahilde İşleme Rejimi” konularındaki son düzenlemeleri firma temsilcilerine anlattılar. Ekonomi Bakanlığı heyeti ayrıca Bakanlık tarafından ithalatta uygulanan politikalar, ürün güvenliğine yönelik alınan tedbirler hakkında da bilgiler verdi. 

SANKO'YA GİTTİLER

Sönmez ve beraberindeki heyet, devlet teşvikleri ve desteklerinde yeni uygulamaları firmalara anlatmak için geldikleri Gaziantep’te, SANKO Holding yöneticileri ile Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de toplantı düzenlendi. SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Sami ve Hakan Konukoğlu, SANKO Holding Mali Koordinatörleri  Tekin Alpay ve İhsan Akyol, Sanko Tekstil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ökkeş Cansız,  Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Gültekin Savaşkan, Sanko Havlu Genel Müdürü Serdar Erpamukçu, SANKO Holding Finans Direktörü Mustafa Günbulut ve birim müdürlerinin katıldığı toplantıda; projelerde, ihracatta, ithalatta yaşanan sorunlarla devlet teşvikleri ve desteklerinde yeni uygulamalar üzerinde duruldu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.