1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakan müjdelerle geldi
Bakan müjdelerle geldi

Bakan müjdelerle geldi

Bir dizi açılış ve etkinlik için şehrimize gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, 400 Bin Suriyeliyi misafir eden Gaziantep'te sanayinin gelişmesi, sıçrama yapması için özel bir model üzerinde çalıştıklarını söyledi.

A+A-

Gaziantep'te bilim ve teknoloji merkezi kuracaklarını da belirten Özlü, markalaşma çalışmalarına destek vereceklerini de belirtti.

SANAYİ MASTER PLANI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Valilik ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'te sanayinin insanlık tarihi kadar eski olduğunu, Dülük'te dünyanın ilk atölyelerine rastlandığını söyledi. Şahin, "Bizim sanayimiz dün bugün değil. Kalkınma yerelde başlar. Sanayi bizim gözbebeğimiz. Sanayiyi merkeze alıyoruz. Gaziantep'in sanayi master planını çıkarıyoruz" dedi.

GAZİANTEP'E ÖZEL MODEL

Bakan Özlü ise, Gaziantep'in sanayisinin yanısıra 400 bine yakın Suriyeliyi misafir ettiğini belirterek, "Gerek sanayi kapasitesi, gerek Suriyeli potansiyeli gözönünde bulundurulduğunda, burada sanayinin gelişmesi, sıçrama yapması için Gaziantep için özel bir model üzerinde duruyoruz" dedi.

BÖLGENİN BİLİM MERKEZİ OLACAK

Gaziantep'te bilim ve teknoloji merkezi kuracaklarını da belirten Özlü, "TÜBİTAK içini donatacak, Büyükşehir Belediyesi işletecek Bölgenin bilim merkezi olacak" dedi.

ÜNİVERSİTE'DE KURULACAK

Fatma Şahin'de, Bilim Merkezi için üniversitede 30 dönüm yeri senato kararıyla çıkardıklarını belirterek, "Altyapı çalışacağız" dedi.

MARKALAŞMAYA DESTEK

Bakan Özlü, Gaziantep'te markalaşma faaliyetlerini destekleyeceklerini dile getirdi. 
Bir soru üzerine Bakan Özlü, Filistin'e Suriyelilerin istihdam edilmesi için bir organize sanayi bölgesi kuracaklarını söyledi.

Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.