1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Amerikalı işadamının düşündüren bağışı
Amerikalı işadamının düşündüren bağışı

Amerikalı işadamının düşündüren bağışı

Amerikalı İşadamı Charles Millet ve eşi Pat Millet, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi'ne 250 adet tekerlekli sandalye bağışladı. Bağış için...

A+A-

Amerikalı İşadamı Charles Millet ve eşi Pat Millet, Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi'ne 250 adet tekerlekli sandalye bağışladı. Bağış için protokol imzalandı ve sandalyelerin önümüzdeki günlerde Gaziantep'e getirilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı bildirildi. Charles Millet, Türkiye genelinde yapacağı sandalye bağışında en büyük payı Gaziantep'e verdiklerini belirtti.

PROTOKOL İMZALANDI

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Kenan Özüdoğru ve Gaziantep Şubesi Başkanı Hulusi Kalender'in hazır bulunduğu törende, Amerikalı İşadamı Charles Millet ve eşi Pat Millet, 250 tekerlekli sandalye bağışı için protokolü imzaladı. Türkiye genelinde yapacağı sandalye bağışında en büyük payı Gaziantep'e verdiklerini belirten Charles Millet,"Amerika'da kurmuş olduğumuz yardım vakfı aracılığıyla tekerlekli sandalye temin ederek ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Türkiye ile birlikte başka ülkelere de aynı şekilde tekerlekli sandalye bağışı yapıyoruz. Türkiye'de İstanbul, Adana, Antalya, Aydın, Mardin, Kastamonu gibi illere sandalyelerini dağıttık. Sıra Gaziantep'e geldi. 250 sandalyenin protokolünü yaptık. Önümüzdeki günlerde bu sandalyeleri Gaziantep'e getirerek Sakatlar Derneği'ndeki ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız" dedi.

GELİR GELMEZ DAĞITIM YAPILACAK

Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı Kenan Özüdoğru da Amerikalı İşadamı Charles Millet'e teşekkür ederek, "Özürlülerin topluma kazandırılması için bu tür yardımlar çok önemli. Sandalyesi gelen illerde törenler yaparak dağıtımı yaptık. Önümüzdeki günlerde Gaziantep'te olacağız ve 250 adet tekerlekli sandalyeyi özürlülere dağıtacağız" diye konuştu.

SANDALYESİZ ÖZÜRLÜ KALMAYACAK

Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender ise yapılan bağışın çok anlamlı olduğunu ifade etti. Kalender, "Vali Süleyman Kamçı ve Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer'e teşekkür ediyoruz. İmkanları doğrultusunda Sakatlar Derneği üyelerinin sandalye ihtiyacını çözmeye çalıştılar ve bugüne kadar çok sayıda bağışta bulundular. Şimdi de Amerikalı işadamı Charles Millet tarafından 250 adet bağış yapıldı. Önümüzdeki günlerde dağıtımı yapılacak. Gaziantep'te tekerlekli sandalyesiz özürlü kalmayacağını vurgulamıştık. Bunu başarmak üzereyiz. Özürlülere sahip çıkan ve destek veren herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.