1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti bu işi biliyor
AK Parti bu işi biliyor

AK Parti bu işi biliyor

Şehirlerin düşünce fotoğrafını çeken AK Parti, Gaziantep’te, “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri (ŞEB)” Forumu gerçekleştirildi.

A+A-

 AK  Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, masa başı fikir yazmadıklarını aksine ortak akılla yol haritası oluşturduklarını belirterek, “Şehirlerin beklentilerinin Ankara’da ilgili bakanlıkların karar vermesi yerine yerelden, ortak akılla çıkması gerekiyor. O yüzden Gazianteple ilgili yol belirlemesi adına bu forumu gerçekleştiriyoruz” dedi. Şehirlerin Ekonomik Beklentileri forumu kapsamında toplantıya katılım sağlayan işadamlarına, 5 maddelik soru soruldu. Şehirdeki yatırım ve projelerin sorulduğu sorulara katılımcılar, hem sözlü hem de yazılı olarak cevap verdi. 

ak.jpg

AK Parti Ekonomik İşler Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri” Forumu, Teymur Otel’de gerçekleştirildi. 

KARAGÖL: 61’NCİ İLİMİZ GAZİANTEP OLDU

2017 yılından beri şehirlerin  ekonomik beklentilerini masaya yatırdıklarını vurgulayan AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Erdal Tanas Karagöl, konuşmasında şunları kaydetti: “Gaziantep'in 61. il olduğunu Nisan ayının sonuna doğru tüm şehirlerin bitecek. Şehirlerdeki ekonomik projelerin hayata geçirilmesi için istişarelerde bulunduk. Şehirlerin fotoğrafını çekiyoruz,  tamamlanması gereken projeleri öğrenmeye çalışıyoruz. Orta vadede yapılması gerekenleri, şehrin öne çıkması için hangi projelerin yapılması gerektiğini ve önündeki engellerin ne olduğunu öğreniyoruz.” 

ak2.jpg

MASA BAŞI FİKİR YAZMIYORUZ

Sabah teşkilat mensuplarıyla toplandıklarını anımsatarak Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri, esnaf ve akademisyenlerin fikrini aldıklarını söyleyen Karagöl, “Bize verdiğiniz  fikirlerin, hayata  geçirilmesi için güçlü bir  iradenin olduğunu söylemek istiyorum. Anketlerle de halkın  beklentilerini almaya çalışacağız. Buradan çıkacak fikirler yol haritası olacak. Şehirlerin beklentilerinin Ankara’da ilgili bakanlıkların karar vermesi yerine yerelden, ortak akılla çıkması gerekiyor. Masa başı fikir yazmıyoruz. Ortak akılla sizin fikirlerinizle yol haritası oluşturuyoruz. O yüzden Gazianteple ilgili yol belirlemesi adına güzel bir toplantı oldu. Fikirlerinizi rahatlıkla dile getirin” şeklinde konuştu. 

ak1.jpg

ÖZKEÇECİ: GAZİANTEP’İ MASAYA YATIRACAĞIZ

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’de genel merkezlerinin forumla ilgili ciddi çalışmalar yaptığını ifade ederek, Gaziantep’in hayallerini, beklentilerini masaya yatıracaklarını belirtti. Özkeçeci, “Bugün Genel Merkezimiz, Ekonomik İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri” toplantısı yapıldı. Toplantımızı sabah teşkilat içi yaptık. Teşkilatımıza bağlı sorular soruldu. Şu anda Gaziantep’in ekonomisine, ihracatına ve geleceğine yön veren sizlerle toplantı yapacağız. Genel Merkezimizin alt yapısı çok kuvvetli ve  gayet ciddi çalıştı. Gaziantep’in bugünü yarını için hepimizin hayalleri beklentileri var. Burada masaya yatıracağız. AK Parti hükümeti, ekonominin ve ihracatın önünü açmak için gayret içerisinde. Eskiden günler süren bir şirket kurul artık bir saatte vatandaş, şirket kuracağım deyince şirketini kurabiliyor. Toplantımız hayırlara vesile olsun” açıklamasını yaptı. 

dddd-001.jpg

Aynı zamanda,“Şehirlerin Ekonomik Beklentileri” forumu kapsamında toplantıya katılım sağlayan kişilere, 5 maddelik sorular dağıtıldı. Katılımcılar, hem sözlü hem de yazılı olarak görüşlerini bildirdi.   

İşte, 5 maddelik soru; 

1.Hükümetin son 15 yılda şehrimizde gerçekleştirdiği ve sizi en çok memnun eden yatırımı veya projesi ne oldu? 

2.Şu anda şehrimizde devam eden ve hızlanması gerektiğini düşündüğünüz en önemli yatırım veya proje hangisidir?

3.Önümüzdeki dönemde şehrinizde başlamasını beklediğiniz, en önemli yatırım veya proje hangisidir? 

4.Şehrinizin ihtiyaç duyduğu yatırımların gerçekleşmesinin önündeki en önemli engel(ler) nelerdir?

5.Şehrinizi önümüzdeki 10 yıllık sürede öne çıkacak vizyon proje ve yatırımlar nelerdir? Toplantıya; AK Parti Ekonomi

İşleri Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Erdal Tanas Karagül, AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, Akademisyenler, STK Temsilcileri, İş adamları ve partililer katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.