Türk Edebiyatının önemli kalemlerinden Ahmet Ümit, Konak Belediyesi’nin düzenlediği ‘Yazarlar İzmir için Okuyor’ etkinliğinde İzmirli okuyucusuyla buluştu. Prof.Dr. Türkan Saylan Alsancak Kültür ve Sanat Merkezi Benal Nevzat Salonu’nda gerçekleşen programda Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan da usta yazarı yalnız bırakmadı.

Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği etkinlikte Benal Nevzat Salonu’nun tüm koltukları dolarken gençlerin, programı sahne önünde bağdaş kurarak takip etmesiyle renkli görüntüler oluştu. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan da gençlerden öğrenilecek çok şey olduğunu ifade ederek “Gençliğin güzelliğini seviyorum, geldiler hemen en öne bağdaş kurup oturdular. Gençlerin yaşama o doğal, sevgi dolu, içten bakışından alınacak dersler var” dedi.

İKİ BÖLÜM OKUDU

İzmir’de coşkulu bir kalabalıkla karşılaşan Ahmet Ümit, okurları için kitabından iki bölüm okudu ve sorularını içtenlikle yanıtladı. Özellikle genç okuyucularının aileden biri gibi gördükleri ve ‘Ahmet Abi’ şeklinde hitap ettiği usta yazar, İzmir’i gönlünde yeri olan ilk üç şehir arasında sıralayarak, “İzmir’e ne zaman gelsem kendimi evimde gibi hissediyorum. İstanbul olmazsa yaşayabileceğim iki şehir var. Biri doğduğum yer Gaziantep diğeri İzmir. İzmir’in bambaşka bir havası var. Bir Avrupa şehri gibi bir başka atmosfer var ve her geldiğimde kendimi mutlu hissediyorum” şeklinde konuştu.

İHA