1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adli yıl açıldı
Adli yıl açıldı

Adli yıl açıldı

Gaziantep'te Adli Yıl Açılışı dolayısıyla Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı ve Gaziantep Barosu ayrı ayrı Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

A+A-

  Gaziantep Barosu Başkan Vekili Av. Melikşah Korkmaz,  Yeni adli yıl sağlık ve hukuk getirmesini temenni etti. 

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Önder Kemal Sekücü, Adalet Komisyonu Başkanı Mustafa Alçık, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya, Başsavcısı Mustafa Kemal Çokdinç, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Mehmet Metin Kahraman ile Gaziantep Baro Başkan Vekili Melikşah Korkmaz ve Genel Sekreteri Ömer Faruk Akan Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Programa ayrıca Gaziantep Cumhuriyet Başsavcı vekilleri Berekat Aksoy, İsmail Karataş, Murat Şahin ve Cenk Akın Aksakal katıldı.

SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR

Gaziantep Barosu Başkan Vekili Av. Melikşah KORKMAZ ise, “Aslında Türkiye’de hukuk ve adalet adına söyleyecek çok şey var. Tek talep daha fazla çalışan, gerçekten hukukun üstünlüğüne inanan, adil yargılanma hakkını göz önüne alan, Uluslararası Sözleşmeler ve Anayasa’yı referans alan, AİHM ve Anayasa Mahkemesi kararları başta olmak üzere yerleşik yüksek yargı içtihatları ışığında karar veren mahkemelerdir. 2020 yılı Yargıtay istatistiklerine bakıldığında karara çıkan dosyaların ortalama karara bağlanma süresi 2’inci Hukuk Dairesinde 79 gündür. Buna en yakın daire 140 gün ile 2’inci Ceza Dairesidir. Hukuki ve hızlı adaletin tecellisi için 2’inci Hukuk Dairesinin örnek alınmasını temenni ediyoruz. Bu minvalde her yıl artan iş sayısı karşısında bıkmadan usanmadan didinen faziletli hakim ve savcılara, avukat meslektaşlarıma sağlık ve başarılar dilerim. Yeni yılımız siyasi vesayetin yargının üzerinden kalktığı, gölge etmediği ve aydınlık yarınlar getirdiği bir yıl olsun. Yeni adli yıl sağlık ve hukuk getirsin.” temennisinde bulundu.  HALİL ŞARKLI

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.