1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 30 Mart Milat olacak
30 Mart Milat olacak

30 Mart Milat olacak

30 Mart Milat olacakÖyle bir noktaya getirildi ki 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler, yerellikten çıktı Türkiye’nin kaderini tayin edecek hale dönüştürüldü....

A+A-
30 Mart Milat olacak
Öyle bir noktaya getirildi ki 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimler, yerellikten çıktı Türkiye’nin kaderini tayin edecek hale dönüştürüldü. Haliyle 30 Mart öncesi ve sonrasında başka bir Türkiye olacak düşüncesi oluştu..
Peki olabilirmi öyle şey.. Başbakan’a bakarsanız olacak.. Seçim sonuçları lehine de çıksa, aleyhine de çıksa, Türkiye, 30 Mart öncesi Türkiye olmayacak..AK Parti seçimlerde darbe yerse, belki de erken seçim baskısı yapılacak.. Yok AK Parti oyunu korur yoluna devam ederse, işte o zaman Cemaat’e yönelik en ağır yaptırımlar kaçınılmaz olacak. Yani bir zamanlar Ergenekon denilerek insanları, genel kurmay başkanlarını, ordu komutanlarını, bilim adamlarını, gazetecileri gece yarıları ve sabahın erken saatlerinde evlerinden alınıp sorgusuz sualsiz yıllarca hapse tıkma uygulaması yeniden başlayacak.. Tabii profiller değişecek ve bunda özellikle işadamları ön planda olacak.. Yani, neresinden bakarsanız bakın, Türkiye artık asla eskisi gibi olmayacak..
GÖZLER 25 MART’TA
Tabii birde 25 Mart olayı var.. Hani haftalardır “bekleyin” deniliyordu ya, işte o gün de gelmiş durumda.. Ne olacak, ne yapılacak kimse bilmiyor.. Her kafadan bir ses çıkıyor, en akla hayale gelmedik iddialar ortalığı kasıp kavuruyor. Tabii hepsi Başbakan üzerine odaklanıyor. Zaten kendisi de bir haftadan beri ipuçları veriyor…Yandaş gazeteler altyapısını oluşturuyor ortaya çıkabilecek durumların.. Başbakan’ın Twitter’ı kapatmaya kalkışması ve kapattım demesinin işe yaramadığı ülkemizde, Google’dan Youtube’u da kapatma isteğinin geri çevrilmesi, olası 25 Mart olayının vehametini daha da arttırıyor elbette.. Ne olacaksa zaten engellenemeyeceği gün gibi ortaya çıktığına göre, bakalım neleri görecek neleri duyacağız.. Bir zamanlar Deniz Baykal ve MHP’li Milletvekillerinin düşürüldüğü pozisyonlar bu kez kimin özelinde ortaya çıkartılacak..Tabii bu Muta kılıfına uydurulan belden aşağı işin dışında, Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu olayının da Başbakan’ı doğrudan ilgilendiren belgelerin de olabileceği iddiası doğrusu merakla bekleniyor..
Ben onu bunu bilmem.. Bildiğim tek şey; eğer bu ülkede artık hırsızlığın, dolandırıcılığın, rüşvetin, kara para ve haramın din, iman adına kılıflanarak insanların saf ve temiz duygularıyla oynanacak noktaya getirilmişse, söyleyecek sözüm kalmamıştır.. Bu işin Başkent adresiyle Gaziantep’e kadar uzandığını görebiliyor, üstelik dürüst insanlar mağdur ediliyor, hırsız ve arsızlar güçlü ve zengin edilecek kadar destek görüyor ise, tek sığındığımız liman Allah olacaktır.. Cenabı Allah herşeyi görüyor biliyor.. Kendisini kandırdığını sanan gafillerin er veya geç hakettiğini verecektir, bundan hiç şüphem olmamıştır… Bu güne kadar gördüklerim, duyduklarım ve şahit olduklarım yeter de artar bile..
GÜÇ SARHOŞLUĞU NEREYE KADAR
Gaziantep’te seçimin son haftasına girerken partilerin heyecanı doruk noktaya ulaştı. Ama en büyük heyecan 25 Mart’ta olacaklara endekslendi.. Şu bir gerçek.. Gaziantep’te AK Parti kendinden çok emin.. Buna ilçeler ve büyükşehir dahil 10-0 demelerinden anlıyoruz.. Kimbilir belki de haklı çıkabilirler.. Yani siler süpürürler.. Ama sanki öyle olmayacak gibi bir görüntü var şehrimizde..
Bunu hissedebiliyorum gezdiğim yerlerde, konuştuğum insanlarda.. Geçen haftada da yazmış ve AK Parti’nin eski gücünde olmadığını dile getirmiştim..Öyle bir noktaya gelindi ki, AK Partili dostlarım bile eskisi gibi partisini dört dörtlük savunamıyor.. Onlar da biliyor neler olduğunu, neler yapıldığını.. Partide kaymak tabakanın burnundan kıl aldırmadığını. Hele Fatma Şahin ile ön plana çıkanların resmen GÜÇ SARHOŞLUĞU yaşadıklarını..Buna ilaveten özellikle ilçe başkan adaylıklarında ve meclis üyeliği tespitlerinde çok yanlışlar yapıldığını açıkça ifade ediyorlar. Fatma Şahin ve Ahmet Uzer’in tercihlerinin, parti bünyesinde çok ciddi sıkıntılar yarattığı konuşuluyor ama mümkün mertebe dışarı sızdırılmamaya çalışılıyor.. Ancak bunun önüne geçilmesi imkansız. Bu kırgınlık ve öfke, Cemaat gurubunun kopmasının yanısıra,  birde Başbakan ve çocukları ile çevresinin yaptığı inanılmaz olumsuz işler eklenince, partiden kopmalara kadar gitti..
MHP’NİN ÖNLENEMEZ YÜKSELİŞİ
Haliyle yaşanan olumsuzluklarla birlikte, AK Partinin sihirinin bozulduğuna inananlar, şimdi emanetlerini geri almaya başladı. İlginçtir, bu, birinci derece MHP’ye yarıyor. Çünkü MHP’nin oylarında inanılmaz bir artış sağlanıyor.. Geçen seçimde yüzde 5.8 olan MHP’nin büyükşehir oylarının bu seçimde 16’ya kadar uzandığı, son haftada ise daha da yükseleceği ifade ediliyor.. Oy kayıplarından Saadet Partisi de yararlanıyor.. Milli görüşçülerin yanısıra, cemaat mensuplarının bir kısmınında oylarını Saadet’e vereceği söylentileri, geçen yerel seçimde yüzde 52 oy alan AK Partinin bu seviyeye yaklaşmasına imkansız gözle bakılıyor, ve bu görüntüde Asım Güzelbey’in rekorunun çok altına ineceği yolundaki iddialara kuvvet kazandırıyor. 
TAHMAZOĞLU EN ÖNDE
2009 seçiminde yüzde 30 oy alan CHP’nin de oyunu arttırdığı iddiaları, bu hafta içinde daha da arttıracağı söylentileri, gerçekten de Gaziantep’te dengeleri alt üst edecek gibi gözüküyor.. AK Parti’nin sadece Şahinbey ilçesinde çok iyi gözükmesi, Mehmet Tahmazoğlu’nun hem Fatma Şahin’den hemde Rıdvan Fadıloğlu’ndan daha fazla oy alacağı söylentilerini de dikkate almak gerekiyor.. Bunun için de partilerin meclis üyeliklerinde özellikle Şehitkamil’de dengeleri bozacağı gerçeğini unutmamak gerekir diye düşünüyorum..Şehitkamil’de CHP’nin eskisinden daha fazla meclis üyesi çıkartacağını, buna karşılık MHP ve BDP’nin de alacakları oy oranına göre bu ilçede meclis üyeliği çıkarma ihtimalinin yüksekliği, ne demek istediğimi daha iyi anlatacaktır..Burada özellikle BDP’ye de paragraf açmak gerekiyor. Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Abdullah Demirbaş’ın  daha önceki adayların yapamadığı barışcıl yaklaşımlar, özellikle STK’larla diyaloğa girmesi yaptığı konuşmalar ve davranışlarla herkesimin saygısını kazanmasını gözönünde bulundurmak gerekir. Diyarbakır Sur Belediye Başkanı olan Demirbaş’ın seçilsede seçilmesede Gaziantep’te barış ve karşılıklı saygı tesis etme adına önemli bir misyon üstlenmesi de iyi bir kazanım olacaktır diye düşünüyoruz. 
İLÇELERDE BAKIN NELER OLACAK ?
Bu seçimde Gaziantep’in ilçelerindeki yarış ayrı bir heyecan konusu..Çekişme inanılmaz noktada.. Oğuzeli’nde MHP, CHP ve AK Parti adaylarından birisinin başkanlığı kılpayı kazanacağı kesin. Bakalım bu ilçede kim kazanacak. Yavuzeli’nde AK Parti ile CHP yarışı var. Aynı yarış Araban’da da sürüyor.. Yani bu ilçelerde AK Partinin eskisi gibi olmadığı iddialı biçimde dile getiriliyor. Karkamış’ta ise MHP ve AK Parti’nin yarışacağı belirtiliyor. Nizip’te AK Parti’nin gücünün eskisi gibi olmadığı, burada Coşkun Özkaya’nın ciddi manada AKP oylarını böldüğü iddiası, gözleri CHP adayına çevittiriyor. Zaten bunu dikkate alan Kemal Kılıçdaroğlu Nizip’e gidip miting yaptı. Demekki, Nizip’te birşeyler olacak.. Tabii en önemli yerden birisi İslahiye ve Nurdağı.. İslahiye’de CHP’nin zorlayacağı, MHP’nin AK Parti’den kopartabileceği oyların sayısıyla şekil kazanacak. Yoksa AK Parti’nin burada kazanma ihtimali yüksek. Nurdağında ise ilginçtir Saadet Partisi iddialı.. AK Partiden aday gösterilmeyen Orhan Yılmaz’ ın Saadet’e geçmesi, Nurdağında ibrelerin değişeceği iddiasını getirmiş durumda..
Elbette bunların hepsi şu ana kadar yapmış olduğum izlenim ve almış olduğum bilgiler çerçevesindedir.. Nasıl olsa 30 Mart Pazar günü akşamı herşey belli olacak. Bizde bu köşeden gelişmeleri sizlere aktaracağız..
Hepinize iyi haftalar
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.