1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 2 Fuar daha
2 Fuar daha

2 Fuar daha

Gaziantep'e iki fuar daha kazandırılıyor. Mevcut fuarlarımıza inşaat ve emlak sektöründe ilk kez yapılacak fuarlarda eklenecek.

A+A-

 4-7 Ekim 2018 tarihleri arasında, BUILDEAST Yapı, İnşaat, Dekorasyon Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ve aynı zamanda GAYRİMENKUL Gaziantep Emlak, Konut Projeleri ve Finansman Fuarı düzenlenecek. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu fuarların Ortadoğu’nun yeniden yapılaşmasında köprü görevi üstleneceğini belirtirken, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk, "Fuarımız ekonominin lokomotifi olan sektörümüzün gelişimine ivme kazandıracak" dedi. AKORT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da, “Yeni fuar projeleri ile bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

KONUKOĞLU:KÖPRÜ GÖREVİ ÜSTLENECEK

Türk yapı sektörünü Ortadoğu ile Gaziantep’te buluşturacak olan fuarlar; Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi destekleriyle AKORT Fuarcılık tarafından gerçekleştirilecek. Fuarlar, sektör temsilcilerinin ürün ve hizmetlerini sergilemesinin yanı sıra; üretici ve satıcı firmalarla, sektör profesyonellerini ve yatırımcıları bir araya getirecek. GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Gaziantep’te ilk kez ve eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek fuarların Ortadoğu’nun yeniden yapılaşmasında köprü görevi üstleneceğini belirtti. 

BU SEKTÖRLER 50 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLIYOR

Üreticilerin pazar paylarını koruyabilmesi ve ilerleme kaydedebilmesi için firmaların yürüttükleri pazarlama ve tanıtım faaliyetlerinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Konukoğlu, “Böylesi bir pazar ortamında fuarlara katılım, firmalara oldukça önemli avantajlar sunmakta ve hem pazarlama hem de tanıtım aktivitelerini bir arada yürütmelerine olanak sağlamaktadır. Türkiye’de, inşaat ve yapı sektörlerinin en fazla olduğu illerden birisi olan Gaziantep’te bu sektörler yaklaşık 50 bin kişilik bir istihdam alanına sahip. Bu açıdan fuarların, Gaziantep’te düzenleniyor olması son derece önemlidir. Ekonominin lokomotif şehirlerinden biri olan Gaziantep’in bu fuarlarla yapı ve inşaat sektöründe de Türkiye’de lokomotif bir şehir olacağına ve yeni bir ivme kazandıracağına inanıyorum. Fuara katılacak olan tüm katılımcılarımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim” şeklinde konuştu.

ÇELİKTÜRK:VAATLERİMİZ VARDI

İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk de, fuarların Gaziantep ekonomisi için büyük önem taşıdığını belirterek, “Oda yönetimi olarak seçim öncesi sektörümüzdeki tüm bileşenlerin katılacağı bir fuar düzenlemeyi seçim vaatlerimiz arasına almıştık. Ekim ayında düzenlenecek fuarla bu vaadimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gaziantep yapı ve inşaat sektörlerinin en canlı olduğu illerden birisi konumunda. Ayrıca Suriye sınırında bulunmamız fuarın önemini daha da arttırmaktadır. Çünkü Suriye’nin yeniden imarında Gaziantep’e büyük görev düşecek. Fuarımız ekonominin lokomotifi olan sektörümüzün gelişimine ivme kazandıracak” şeklinde konuştu.

AKKAYA:BULUŞMA NOKTASI OLACAK

BUILDEAST ve Gaziantep Gayrimenkul Fuarlarının üretici firmalara, meslek odalarına, üniversitelerin mimarlık, mühendislik bölümlerine, sivil toplum örgütlerine, kamu kuruluşlarına ve sektör yayınlarına da ev sahipliği yaparak fuar boyunca düzenlenecek etkinlik programları ile yapı dünyasına ışık tutacağını belirten AKORT Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Akkaya da, “KOSGEB’in de desteklediği bu fuarlarda düzenlenecek sektörel etkinlikler,  yeni iş ve işbirliği fırsatları sağlarken, profesyonellere bilgi akışı sağlayacak, yeni iş fırsatları yaratılmasına katkıda bulunacak. Bölgenin en stratejik merkezi olan Gaziantep, Ortadoğu Bölgesi’nin yeni ve güçlü buluşma noktası olacak. Gaziantep’te gerçekleştirdiğimiz fuarlara ilave yeni fuar projeleri ile bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.