Şikayetler üzerine harekete geçildiğini belirten Gaziantep İl Sağlık Müdürü Beytullah Şahin, 17 profesörün muayenehanesinin kapısına kilit vurulduğunu söyledi.

UÇUK ÜCRETLER ALIYORLAR

İddialara göre, üniversite hastanesinde çalışan bazı doktorlar, kendi adlarına muayenehane açtı. Hastaları kendi muayenehanelerine yönlendiren bu doktorların uçuk ücretler aldıkları öne sürüldü. Üniversitede çalışan hocaların vatandaşları özel muayenehanelere yönlendirip ücret aldıklarının tespit edilmesi üzerine sağlık bakanlığı ekipleri harekete geçti ve bu hekimlere yönelik işlem başlatıldı. Beytullah Şahin, şikayetler üzerine bu şekilde çalıştığı tespit edilen 17 muayenehaneden 14’ünün kapatıldığını belirtti.

3’ÜNÜN MAHKEMESİ DEVAM EDİYOR
Şahin, süreç içerisinde, 5 hekimin kendi isteğiyle muayenehanesini kapattığını belirterek, “5 hekim ise sağlık müdürlüğünün resen kapatma kararı ile muayenehanesini kapattı. 4 hekim Gaziantep üniversitesinden istifa ederek muayenehanede devam etme karar alırken, mahkemesi sonuçlanmayan 3 hekim  içinse kapatma işlemleri sürdürülmektedir. Bu konuda taviz verilmeyecek. Şu anda bildiğimiz yok. Şikayet gelirse yine işlem yaparız” dedi.

Şahin'in yardımcıları netleşti Şahin'in yardımcıları netleşti