Kadın Kuaförlerinin zam hazırlığı devam ederken, bir kötü haber de erkeklere geldi. Erkek kuaförleri de tarifelerine zam yaptı.  Zamlı tarifeye göre, erkeklerde yalnızca saç-sakal kesim bedeli 220 TL oldu. Kuaförler Odası Başkanı Mesut Alkava ise yüzde 40 zam yapacaklarını söyledi. 

Kuaförler Odası Başkanı Mesut Alkava, artan maliyetler, asgari ücret nedeniyle esnafın tarifelerde değişiklik talebi olduğunu, bu talep doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi. Alkava, ‘’Esnafın talebi doğrultusunda tarifelere yüzde 40 oranında zam yapılması için çalışmalarımıza başladık. Daha önce 1.Sınıf Kuaförlerde saç kesim fiyatı 350 TL idi. Yeni tarife doğrultusunda saç kesimine yüzde 40 oranında artmış olacak. Tarifenin ay sonunda onaylanarak yürürlüğe gireceğini ön görüyoruz’’ diye konuştu.

SINIF SINIF BELİRTİLDİ

Tarifeler yüzde 40 oranında zam yapılması ile 1.sınıf kuaförlerde 350 TL olan saç kesim fiyatı 490 TL’ye çıkacak. Daha önce 450 TL olan Saç boyama işlemleri ise yüzde 40 oranında zammın uygulanması ile birlikte 630 TL’ye yükselmesi öngörülüyor.

ERKEK BERBERİNDE YENİ TARİFE

Artemis Halı'nın halka arzlarını onayladı Artemis Halı'nın halka arzlarını onayladı

Yöresel lezzetler, ulaşım, ekmek derken bir zam haberi de Erkek Kuaförlerinden geldi. 
İŞTE YENİ TARİFE:

Saç kesimi 150 TL
Sakal Tıraşı 130 TL
Saç yıkıma ve fön 120 TL
Çocuk Tıraşı 120 TL
Saç boyama  500 TL
Bıyık Boyama 150 TL
Cilt Bakımı, Maske, Ağda 150 TL
Damat Tıraşı 1000 TL…