Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

YÜZDE 61’DEN 46’LARA

A+A-

Aslında bugün fazla bir şey yazmama gerek yok.. Çünkü olacakları önceden sizlere yazdığım için, tekrarlamaya gerek görmüyorum..O gün bana gülenlere, dalga geçenlere, hatta hakaret edip, bazı partilere satıldığımı söyleyenlere tek kelime etmeyeceğim.. Beni tanıyan ve iyi bilen AK Partili dostlar aslında söylediklerimin doğru olduğunu biliyorlardı. Ama Fatma Şahinin yüzde 54 ile aldığı Gaziantep AK Partiyi yüzde 46 lara düşüreceğini tahmin etmiyorlardı. Hele hele 2011 seçiminde yüzde 61 alan AK Partinin bu kadar düşüşe geçeceğini akıllarının ucundan bile geçirmiyorlardı.. Ben ise bu seçimde yüzde 45 tahmin ediyordum, 1 puan fazla çıktığı için azıcık yanılmış olabilirim..

FATMA ŞAHİN POLİTİKASI İFLAS ETTİ

Sözü fazla uzatmak istemiyorum.. Sadece söyleyeceğim tek şey; AK Partinin aklını başına toplaması, özellikle Gaziantepteki politikasını gözden geçirmesidir.. Fatma Şahin politikası iflas etmiş, teşkilatı ve belediyeyi birlikte yönetme hevesi ters tepmiştir.. Fatma Şahin, Gaziantep halkının belediye başkanı olduğunu unutmuş, sadece AK Partiye çalışan ve halktan uzaklaşan bir belediye başkanı profili çizmiştir.. Tavsiyem halka dönmesidir.. Bir hatırlatma daha yapmak istiyorum müsaadenizle.. Milletvekili adaylarının açıklandığı gün Bahartürk televizyonunda yaptığım konuşmada, Ali Şahine yazık olduğunu belirtmiş, AK Partinin 7 milletvekili çıkarması halinde başarılı olacağını ifade ettiğimin bilinmesini istiyorum..

GELİN SÖZÜ FAZLA UZATMAYALIM VE HAFTALAR ÖNCE YAZDIKLARIMI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRELİM..

Tarih: 17 Mayıs 2015

Artık sona geliyoruz. Şurada 20 gün kaldı 7 Haziran seçimine.. Yani geriye sayım başladı herkes için.. Görünen o ki, seçimin Gaziantep ayağı çok ciddi değişimlerin olabileceğini işaret ediyor.. Zaten aylardır bu yöndeki görüşlerimi dile getiriyorum.. Ama doğrusunu söylemek gerekirse, AK Partinin işinin gerçekten sıkıntılı olduğunu söylemeliyim..Elbette bu söylemim sadece iki mitinge bağlanamaz.. Daha MHPyi ve AK Partiyi görmek lazım.. Ama yine de geçmiş yıllardaki miting gözlemlerim, tecrübelerim, siyasete bakış açım ve öngörülerim doğrultusunda, HDPnin artık kabına sığmadığını söylemek durumundayım..

HDP BARAJI AŞARSA, MECLİSE SADECE CELAL DOĞAN GİTMEZ

Görünen o ki, HDP barajı geçtiği takdirde Gaziantepte 1 milletvekili ile yetinmeyecek.. Elbette mitingler yeterli ölçü değil ama HDPde kimsenin görmediği, ciddiye almadığı müthiş bir kesim sanki ortaya çıkmış ve yuvalarına dönmüş gibiler.. Gaziantepte ne kadar çok olduklarını göstermek için parti olarak seçime girmelerini bekliyorlarmış sanki.. Bu partinin gençleri, kadınları sürükleyecek galiba bu işi.. Celal Doğanda heyecan katmış HDPye.. Sakın yazdıklarımda abartı görmeyin. Mitinglerine gittiğimde, hayatımda ilk kez böylesine canlılık, kalabalık ve gençlik gördüm..

CHP TEMPOYU ARTTIRMALI

Kemal Kılıçdaroğlunun vaatlerinin ilgi çektiği kesin.. Bunun sandığa yansıması hangi ölçüde olur göreceğiz elbette.. Ama CHPnin 20 gün içinde eskisinden daha fazla çalışması gerektiğini söylemeliyim. Çünkü Gaziantepte pabuç pahalı.. Biraz daha fazla heyecan, biraz da fazladan mesai yapmaları gerek Gaziantepteki CHPlilerin.. O zaman meclise sadece Mehmet Şeker ve Mehmet Gökdağ gitmez..

MHPDE ÜMİT ÖZDAĞ MECLİSE TEK GİTMEYECEK GİBİ

İlk günden itibaren söylemiştim.. Ve beni tahminlerimde yanıltmadı. Çok akılcı çalışıyor, iyi sinyaller veriyor.. Partinin itici gücü oldu adeta.. MHP Ümit Özdağ ile daha farklı..Partide yıllardır yapılamayanı yaptı, herkesi harekete geçirdi. Ulusal niteliği, televizyonlarda verdiği önemli mesajlar MHPnin Gaziantepteki varlığına tavan yaptırdı. En önemlisi, kentin sorunlarını dile getirmesi. Uyuşturucu meselesini gündeme taşıması.. Suriyeliler konusunda ciddi uyarılarda bulunması.. Milletvekili adayları arasında Fevzi Koçoğlu ve Sermet Atay gibi tecrübeli siyasetçilerin de ilk kez sahada inanılmaz bir ferformans göstermesiyle MHPnin bu kez 1 milletvekili ile meclise gitmeyeceğinin sinyalleri çok net gelmeye başladı..

Hepinize iyi haftalar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum