Günler önce Vimeo mahkeme kararıyla kapatılmış; ancak aynı günün akşamı tekrar erişime açılmıştı. Çok geçmeden bu kez de kullanıcılar bir şok daha yaşadı. TurkNet ve UyduNet üzerinden YouTubea girmeye çalışan kullanıcılar siteye erişim sağlayamadı ve karşılarında Bu Siteye Erişim Mahkeme Kararı ile Engellenmiştir!!! uyarısını gördü.
YOUTUBE TURKNETTE KAPALI
Twitterda kullanıcıların şikayetlerinin artması üzerine önce TurkNetin çağrı merkezine ulaştık. TurkNet çağrı merkezinin konuyla ilgili yaptığı açıklamada sitenin mahkeme kararıyla yasaklı olduğu, bazı TurkNet kullanıcılarının hala YouTubea girebildiği; ancak iki hafta içinde tüm kullanıcıların YouTubea olan erişiminin kapatılacağını kaydetti.
UyduNetin çağrı merkezinden ise daha farklı bir açıklama geldi. Mahkeme kararının gün içinde alındığını ve gün sonuna doğru yasağın kalktığını dile getiren çağrı merkezi yetkilileri YouTubea gün içinde erişimin sağlanamadığını doğrularken, akşam saatlerinde erişim probleminin ortadan kalktığını dile getirdi.

TTNET VE SUPERONLINEDA SORUN YOK
TTNET ve SuperOnlinea ise henüz böyle bir mahkeme kararı ulaşmış değil ve YouTubea bu servis sağlayıcıları kullananlar erişebiliyor.