Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

Yönetimler ve şahsiyetler

A+A-
Önce Gaziantepspor, sonra Büyükşehir Belediyespor.. Her ikisi de kongrelerini yaptı.. Her ikisi de yönetimlerinin yarısına yakınını değiştirdi..
Gaziantepspor'da aslında yönetim yoktu ve sadece isimler vardı.. Bunu defalarca yazdık, aynı şekilde tepkiler aldık..
Birçoğunun saygın iş adamları olduklarını, emirlerinde onlarca, profesyonel yöneticilerin bulunduğunu, yüzleri aşan personele patronluk yaptıklarını, ama Gaziantepspor'da sıradanlığa düşürüldüklerini dile getirmiştik..
Onlar kendi firmalarında ve şirketlerinde BÜYÜK iken, Gaziantepspor'da sıradanlaştırılmış, üstelik alınan kararlardan haberleri olmamış, sadece altına imza attırılmak için merhaba denilmiş kişiler haline getirilmişlerdi..
Bazılarının anlattığına göre, durum daha vahim bir pozisyona sokulmuş, imza için getirilen karar defterinin sayfalarının üst kısımlarının boş bırakıldığı ve öylece imza atılmasının istendiği ileri sürülmüştür..
Hatta o arkadaşlar bu durumu görünce, tepki gösterip imza atmadıklarını dile getirmişlerdir.. Bunu söyleyenler, tam tersine bazılarının ise hiç ses çıkarmayıp, sadece imza atmaya yarayan kişiler sınıfında olmaya bile razı olduklarını, iddia etmişlerdir..
Ama ne var ki, şikayet edenler, zamanında yapmaları gerekeni yapmamışlardır..Yani istifa denilen müesseseyi çalıştırmamışlar, şahısları adına itibar kaybına uğratılma pozisyonunda kalmayı sürdürmüşlerdir..
Bir sezon boyunca sadece Gaziantep27'nin ortaya çıkardığı bazı gerçeklerin haberleşmesinden sonra, sahte bir birlik ve beraberlik görüntüsü sergilenmesi için yemek veya kebap muhabbetinin düzenlenmesine alet olmuşlar, daha sonra ikinci bir 27 haberi çıkana kadar asla aranmamışlardır..
Yönetimi ve kulübü ilgilendiren tüm kararları, yapılan transferleri doğrudan değil Gaziantep 27 vasıtasıyla öğrenmişler, hatta bizi arayarak teşekkür etmişlerdir..
Hatta öyle anlar olmuştur ki, Gaziantep27 gazetesi düşman edilecek noktaya getirilmiş, hangi yönetici bu gazeteye merhaba diyecek olsa, onlara tepki konulmuş, görüşme ve açıklama yapma yasağı getirilmiştir..
Yani işin özeti, Gaziantepspor'da böyle bir yönetim modeli vardır.. Şimdi yeni dönemin rol modelleri seçilmiştir.. İçlerinden sadece ikisini tanıyorum, onların da ismini yazmak istemiyorm, çünkü zor durumda kalacaklarını biliyorum..
Yalanın, dolanın, güvensizliğin birinci planda tutulduğu bir yapıda yer alacaklara sadece Allah yardımcıları olsun demek istiyorum..
Tabii bir de iyimserlik adına temennide bulunmak istiyor ve umarım geçmişte yapılan tüm yanlışlardan dönülür, bir bütünlük oluşturulur, sadece üç kardeşin yönettiği kulüp yapısından profesyonel anlayışa dönülerek olması gereken yapılırdiyorum..

BÜYÜKŞEHİR İDEAL KADROYU KURDU

Büyükşehir Belediyespor'da ise durum tam tersi..Her ne kadar yönetim içerisinde son dönemlerde kafası karıştırılan, bazı ayak oyunlarına alet edilmek istenilen ve bence de çok yanlışlık yapanlar, yönetimde kısmı huzursuzluklara yol açmıştı. Ama her kulüp bünyesinde olan bu realite, bütünlük ve saygınlık adına itibarsızlaştırılma noktasına gelmemişti..
Ünsal Göksen'in yeni yönetimindeki isimlere baktığımda, eskilerle birlikte bir bütünlük sağlanacağını ve dahaiyi, daha da etkili bir yönetim olacağının sinyallerini görüyorum..
Ünsal Göksen'in bu kadroyla birlikte, takım kadrosunu da fazla bozmadan, birkaç takviye ile önümüzdeki sezon yarım kalan işini tamamlaması gerektiğini hatırlatmayı bir görev sayıyorum..
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.