1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yolumuza devam edeceğiz
Yolumuza devam edeceğiz

Yolumuza devam edeceğiz

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Karataş bölgesindeki “Şahinbey Köprülü Kavşak”ın açılışını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaptı.

A+A-

Başkan Fatma Şahin, Gaziantep’in yerel kalkınmasında durmadan yollarına devam edeceklerini söyledi.

Şahin, Gaziantep’in 4 medeniyete ev sahipliği yaptığını, şimdilerde ise lezzetin ‘başkenti’ olduğunu söyledi. 350 bin mültecisi olan, Ensar–Muhacir ilişkisinde bir ana kucağı görevini görerek herkese kapısını açtığını vurguladı.  Görevi sürecinde yaptığı ve yapacaklarından bahseden Şahin, köprülü kavşaklardan, Düzbağ projesi, enerji kaynaklarından, güneş enerjisi, ulaşım mastır planından örnekler verdi. Şahin, Gaziantep’in yerel kalkınmasında durmadan yollarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ALBAYRAK'TAN ÖVGÜ

Açılış öncesi vatandaşlara açıklamalarda bulunan Bakan Berat Albayrak, “Ülkenin yerli kaynaklarını daha somut bir şekilde ülke ekonomisine kazandırmalıyız” dedi. Albayrak, Gaziantep'in Türkiye'nin kurtuluşunda çok önemli bir rol aldığını ve bu destanı 15 Temmuz'da tekrar gösterdiğini belirterek, vatandaşlara cesaretlerinden ve vatanseverliklerinden dolayı teşekkür etti.

GÜNEYDOĞU'NUN YILDIZI

Kentin Güneydoğu'nun sanayi ve endüstriyel anlamda yıldızı olduğunu ifade eden Albayrak, Türkiye'nin önemli ihracat merkezlerinden biri olduğuna dikkati çekti. Ülkedeki yerli kaynakların daha fazla kullanılması noktasında çalışmaların hızla devam ettiğini dile getiren Albayrak, “Ülkenin yerli kaynaklarını daha somut bir şekilde ülke ekonomisine kazandırmalıyız. Hele de enerjide dışa bağımlıyız. Petrol ve doğalgazımızın yüzde 95'ini neredeyse ithal ediyoruz. Yerli kaynaklara daha çok önem vermeliyiz. Çok daha fazla yatırımı, her geçen gün büyümeyi, daha ileri bir noktaya taşımak için çalışan Türkiye'yi enerji sektöründe ve enerji noktasında daha fazla yatırıma dönüştürerek çalışmak durumundayız. Sadece tüketim noktasında bireylere değil, Gaziantep üretim şehridir, sanayi ve endüstri şehridir. Bunun en önemli hammaddelerinden birisi olan enerji ve doğalgazdaki bu indirim inşallah verimlilik olarak maliyetlerin düşmesi olarak istihdamın artması olarak Gaziantep'e daha pozitif olarak yansıyacak” diye konuştu. BÜLTEN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.