1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yine fark yarattık
Yine fark yarattık

Yine fark yarattık

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 'Enflasyonla Topyekun Mücadelesi' 81 ilden önce Gaziantep'te start aldı.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in önderdiğinde Esnaf ve Sanatkar Odası ile Ticaret Odası desteği altında biraraya gelen oda ve dernek başkanları, müteahhitler, marketler zinciri sahipleri ürünlerinde yüzde 10 ila 15 arasında indirim yapma sözü verdi. Bu arada Mutfak Sanatları Merkezi (MSM) de Başkan Fatma Şahin'in açıklamasıyla indirim yaptığını açıkladı. 

fatyma.jpg

Marketçilerin yüzde 10 ila 15 indirim yapacağı mücadeleye, mobilya, ayakkabı, kömür, ekmek, turistlik eşya satıcıları, ciğer kebabı, baklava, oto tamircileri de dahil oldu. Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası ise tırnaklı ekmekte yüzde yüzde 15 indirim yapacakları söyledi. Başkan Şahin, “Gaziantep olarak enflasyonla mücadelede bizde varız. Büyük millet olmak demek büyük kahramanlıklar demektir. Bugün bu şehrin esnafı sanayicisi olarak bende varım diyorsunuz. Çok zor şartlarda olduğunuzu biliyorum. Bizde bu mücadelede yüzde 10 indirime gidiyoruz.  Halkımıza yapılan tüm hizmetlerde bu indirim uygulanacak " mesajını verdi. 

yineeee.jpg

ŞAHİN: MİLLETİN YANINDA DURACAĞIZ 

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, enflasyonla topyekun mücadeleye destek verdiklerini söyleyerek, her zaman devletin ve milletin yanında duracaklarını söyledi. Şahin, "Enflasyonla mücadele de Gaziantep olarak bizde varız kampanyası ile birlikte neler yapabileceğimizi konuştuk. Sizlerle bağlantıya geçtik. Çok kısa sürede bu kampanyaya kulak verdiğiniz ve  biz de varız dediğiniz teşekkür ederim. Özellikle sektör temsilcilerinin gönüllü birşekilde ben de varım demesi çok önemli" dedi. 

ŞEREF VE ONUR DUYDUM

Verilen mesajın çok iyi anlaşıldığını belirten Şahin, "Verilen mesajla çok hızlı bir şekilde esnaf odamız, sektör temsilcilerinden yoğun bir telefon aldık. Bundan onur duyuyorum, şeref duyuyorum. Değerler üzerine hızlı destek veriyorsunuz. Büyükşehir Belediye Meclisinin çatısı altında 81 il'den ilk önce mesajı biz verelim, mücadelede bizde varız, iyinin güzelin gayretinde olalım dediğiniz için buradayız. Ne kadar zor şartlarda ürettiğinizi ve rekabet ettiğinizi biliyorum. Ama bugün bu duruş çok önemli.  Bütün bunlar bizim kader birliği yaptığımızı gösteriyoruz. Gazi şehrin zor zamanda her zaman milletinin yanında durduğunu gösteriyor. Geçmişte de bu böyleydi şimdi de böyle olduğunu gösterdiniz. Enflasyonla mücadelede biz de varız. Allah'ın izniyle önümüzdeki bütün engelleri kaldıracağız" dedi. 

bebe.jpg

FATULARDA YÜZDE 10 İNDİRİM YAPACAĞIZ

Vatandaşlara yönelik tüm hizmet ve çalışmalarda yüzde 10 indirim yapmaya karar verdiklerini vurgulayan Şahin, “Aslında bugün her şeyin para olmadığını ortaya koymak için buradayız. Biz de büyük şehir olarak bütün faturalarımızı yüzde 10 indiriyoruz. Vatandaşımıza dair yaptığımız bütün çalışmalarımızı yüzde 10 indiriyoruz. Hepinize bu zor günde elinizi taşın altına koyduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Gazi şehre yakışan milletinin yanında dik durmaktır, biz de bugün bunu yapıyoruz” diye konuştu.

ACIOĞLU: BİZDE VARIZ

Gaziantep Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Uğur Acıoğlu ise Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 'Enflasyonla Topyekun Mücadelesi'nde oda olarak varolduklarını belirterek, "Bu mücadele kapsamında sektör temsilcileri ile yaptığımız görüşmelerde oda olarak bizde varız diyoruz" dedi. 

yam.jpg

KÜSBEOĞLU: ELİMİZ TAŞIN ALTINDA

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu ise, "Bizler Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında herşeyin üstesinden geleceğiz. Atalarımızın bize miras bıraktığı ülkemizde beşikten mezara ne gerekiyorsa yapılacaktır. Elimizi taşın altına koyuyoruz.Gün işte bugündür. Zararda etsek, zor duruma da düşsek, biz yüzde 10 ile bir cevap vermiş olacağız. Hem de ciddi bir cevap vereceğiz. Yüzde 10 ile bize bir şey olmaz. İnşaallah yüzde 10 ile başlayan indirim, ileride yüzde 100 kar olarak dönecektir" dedi.

OLİ MARKETTEN DESTEK

Oli Marketler Zinciri ortağı Burhan Büyükkömürcü, "Hükümetimiz başlattığı topyekün mücadeleye  canı yürekten katılıyoruz. Market olarak yüzde 10' değil, çalıştığımız firmalarla görüşüp, daha fazlasını yaparaz halkımıza vatandaşa yansıtacağız. Bizde varız varolacağız"

MARKETLER DE VARIZ DEDİ

Toplantıya katılan Sembol Marketler, Cergibozanlar, Yıldız Marketler, winmar market yetkilisi Selami Çolak, bu mücadelede her zaman varolacaklarını söyledi. Cergibozanlar marketler zinciri yönetim kurulu başkanı Vedat Cergibozan, 30 mağazada yüzde 10 değil, yüzde 15 indirim yapacaklarını söyledi. Yıldız market ise ekmeği 80 kuruştan satacağını taahhüt etti.  winmar market yetkilisi Selami Çolak ise yüzde 10 ve ötesini yapma sözü verdi. 

yine1-001.jpg

TURİSTLİK EŞYA SATICILARINDAN YÜZDE 20 - 30 İNDİRİM SÖZÜ

Gaziantep Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Halil Tepe, "Bu kampanyaya yüzde 30 indirimle destek veriyoruz. Yalnız bir konu ç ok önemli. Gaziantep'te gelmek günü birlik gelmek isteyen turistler uçakların pahalığındanh dolayı gelemiyor. Bunun da bir çözüme kavuşturulması gerekir" dedi.  Bu arada toplantıya katılan İnşaat Müteahhitleri de desteğe hazır olduklarını açkıladı. 

TIRNAKLI EKMEKTE YÜZDE 15 İNDİRİM SÖZÜ

Gaziantep Pideciler, Simitçiler ve Yufkacılar Odası Başkanı Abdullah Sarı, "'Öncelikle teşekkür ederim. biz tabikii bu halka hnizmlet etmek buradayız. Fiyatları düşürmek istiyoruz ama maliyetler yüksek. Bir torbayı üç kişi işliyoruz.Marketçiler gibi değiliz. Ancak yine de oda olarak ekmekte yüzde 15 indirim sözü veriyoruz" dedi. 

BAKLAVA YÜZDE 10 İNDİRİME GİTTİ

Kare baklava yetkilisi ise gastronominin başkenti Gaziantep'te ağızlar tatlansın diye yüzde 10 indirimi taahhüt etti. 

BAYRAKÇI YÜZDE 15 SÖZ VERDİ

Gaziantep Lokantacılar Kebapçılar Pastacılar Tatlıcılar Ve Baklavacılar Odası Başkanı Mehmet Bayrakçı, oda olarak tüm ürünlerde yüzde 15 indirim sözü verdi. 

TRİKODA YÜZDE 25

Gaziantep Çorapçılar ve Trikotajcılar Odası Reşit Durak ise, imalatçı olmalarına rağmen yüzde 25-25 arasında indirim yapacaklarını söyledi. 

KAHVECİLERDEN YÜZDE 20

Gaziantep Kahveciler Odası da fiyat tarifelerinin yenilenmesine rağmen topyekün mücadele kapsamında yüzde 20'ye kadar indirim yapacaklarını söyledi. Başkan Faik Karaoğlu, "Ancak sıkıntımız var. Gücümüz cafelere yetmiyor. Bizim 1,5 TL'ye sattığımız kahveyi 7-10 TL'nin üzerinde satıyorlar. Bunun için bize yardımcı olun" dedi. 

CİĞERCİLERDEN BÜYÜK DESTEK

Gaziantep Ciğer Kebapçıları Odası Meslek Odası Başkanı Mehmet Gül ise kendi dükkanında yüzde 35, odaya kayıtlı işyerlerinde ise yüzde 15 indirim sözü verdi. Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslük Keklik ise, ithalatçı firmalarla görüştüklerini ve yüzde 10 indirim yapacaklarını belirtti. Mobilyacılar kampanyaya yüzde 10 ile destek verdi.  Ayakkacılar 1375 satış noktası ise yüzde 20 yapacak. 

TAMİRCİLERDEN YÜZDE 25

Oto Makine ve Sanatkarları Odası başkanı Mustafa Kemal Güneş, kendilerine bağlı bulunan tüm işyerlerinde yüzde 25 indirim sözü verdi. Lastikçilerde bu kampanyaya destek verdi. z Toplantıda, hemen hemen tüm sektörlerdeki fiyatlara yönelik yüzde 10 indirim kararı alınırken, yemek sektörü yüzde 15, ayakkabı sektörü yüzde 20, oto bakım onarım sektörü yüzde 25, hediyelik eşya sektörü temsilcileri ise yüzde 30 indirim yapmayı taahhüt etti.  LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum