1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yıldırım'dan Lojistik köy bilgisi
Yıldırım'dan Lojistik köy bilgisi

Yıldırım'dan Lojistik köy bilgisi

Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu 22. toplantısını Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

A+A-

 Toplantıda gündem lojistik merkezlerin bölgenin gelecek projeksiyonunda önemi ve yapılabilecek çalışmalar oldu. Ticaret Odası Başkanı Tuncay Yıldırım, Lojistik Köy fizibilite çalışması hakkında bilgi vererek, “Bölgesel kalkınmaya lojistik köy yatırımlarının yapacağı katkı tartışmasız çok büyük olacaktır. Coğrafi olarak stratejik bir noktada olan, aynı zamanda güçlü bir üretim ve ihracat potansiyeline sahip bölgemize hizmet edecek bir lojistik köy, şüphesiz bölgesel kalkınmaya büyük katkı sunacaktır.” ifadelerini kullandı.

KATKI SUNACAK

Bölgedeki 7 ilin Ticaret ve Sanayi Odalarının oluşturduğu Bölgesel Kalkınmada Güç Birliği Platformu’nun 22’nci toplantısı, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Gaziantep TO Başkanı Tuncay Yıldırım, Osmaniye TSO Başkanı Devrim Murat Aksoy, Antakya TSO Başkanı Hikmet Çinçin, Kilis TSO Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Şanlıurfa TSO Başkanı İ. Halil Peltek, Adıyaman TSO Başkanı Mustafa Uslu ve Kahramanmaraş TSO Başkanı Şahin Balcıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Osmaniye TSO Başkanı Devrim Murat Aksoy, toplantının açılışında yaptığı konuşmada Osmaniye’nin en çok talep ettiği konulardan birisinin de Lojistik köy kurulması olduğunu, Hatay ve Osmaniye için lojistik sektörünün gelişerek bölge ekonomisinin gelişmesine katkı sunacağını belirtti.

GELECEK VİZYONU

Programda ayrıca Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İİBF İktisat Bölüm Başkanı Doç. Dr. Banu Tanrıöver, toplantı gündemi olan “Lojistik Köy Kurulumuna Yönelik Çalışmaların Bölgemize Yansıması ve Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi”  konusunda sunum gerçekleştirdi. Ülkemizde yer alan lojistik merkez yatırımları ve lojistik merkezlerin bölge için önemine ilişkin bilgilerle başlayan sunum; platform üyesi kentlerin lojistik merkez ile ilgili çalışmaları ve gelecek vizyonlarının değerlendirilmesi ile devam etti. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.