1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yıldırım hızıyla başkan
Yıldırım hızıyla başkan

Yıldırım hızıyla başkan

Gaziantep Ticaret Odası'nda meclis ve yönetim kurulu seçimleri yapıldı.

A+A-

İki listeyle gidilen seçimlerde Ticaret Odası Başkanlığını Tuncay Yıldırım, meclis başkanlığını Hilmi Teymur kazandı. Oldukça seviyeli geçen yarışta yönetim kurulu başkan adayı Sıtkı Severoğlu ve meclis başkan adayı Turgut Ercan ise yarışı kaybeden taraf oldu. Sıtkı Severoğlu ve Turgut Ercan'ın, kazanan tarafı kutlayarak başarı dilemesi takdir topladı. 

1-039.jpg

GTO başkanlığına seçilen Tuncay Yıldırım duygularını ifade ederek, "Bu seçimin kaybedeni yok. Bu seçimin kazananı bütün Gaziantep'tir. Gaziantep Ticaret odasıdır" derken, Meclis başkanı Hilmi Teymur ise, "Kazanan Gaziantep oldu kazanan 105 tane meclis üyesi oldu. İlk işimiz birlik beraberliğimizi sağlamak olacak, ayrı gayrı yok" dedi.

Tuncay Yıldırım'ın yönetim kurulu üyeleri Uğur Acıoğlu, Mehmet Tatar, Yılmaz Duman, Sinan Bay, Mustafa Eryoldaş, Kemal Delioğlu, Mehmet Kavsara, Ömer Işık, Kerim Akdoğan, Ahmet Özgözükara'dan oluştu. 

2-040.jpg

105 MECLİS ÜYESİ OY KULLANDI

Ticaret Odası dün tarihi günlerinden birini yaşadı. Sandık başına giden 105 meclis üyesi odanın yeni dönem yönetim kurulu başkanı, yönetimi ve meclis başkan ve yardımcıları ile disiplin ve TOBB delegelerini seçti. Saat 14.00'te başlayan ve 17.00'ye kadar devam eden oy kullanma işleminin ardından sayıma geçildi. Seçimler sonunda Tuncay Yıldırım 60, Sıtkı Severoğlu 45 oy, Meclis başkanlığında ise Hilmi Teymur 68, Turgut Ercan 37 oy aldı.  

3-033.jpg

BASININ EN ZOR SEÇİMİ

Ticaret Odası'ndaki seçimlerde basın yoğun ve zor saatler geçirdi. Seçimin yapıldığı alanda fotoğraf çekilerek dışarı çıkarılan basın mensupları, Seçim Kurulu yasağı denilerek ancak sayım yapıldıktan sonra alındı. Basın mensupları bu süreyi toplantı odasında geçirdi.Salonda oy kullanan üyelerin masalarına pasta börek ikramı yapılırken, dışarı alınan ve toplantı odasında bekletilen basın mensuplarına kuru bir çay ikramında bulunuldu. Espriler yapan basın mensupları "buna da şükür çay vermeseler de biz yine görevimizi yapacaktık"diyerek şaka yaptılar..

GAZETEMİZ HABER YAPINCA

Gazetemizin internet sitesinde basın mensuplarına yapılan tavır üzerine basın mensuplarına çayın yanısıra ikramda bulunuldu. Sitemizde yer alan haberden yarım saat sonra oda yetkilileri, hemen harekete geçti ve basın mensuplarına baklava ikramında bulundu. Espriler ve şakalar içinde kendilerine ikram edilen baklavayı yiyen basın mensupları, oda yetkililerine kendilerini hatırladığı için teşekkür etti. 

4-022.jpg

TEYMUR:SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK

Meclis başkanlığına seçilen Hilmi Teymur, Gaziantep'in Ticaret Odası'nın Gaziantep'in en büyük sivil toplum örgütü olduğunu belirterek, "120 yıllık geçmişi olan Gaziantep Ticaret Odası Türkiye'nin 5. büyüklükteki Ticaret odası. Bugün meclis yönetim ve yönetim kurulu üyeliklerini seçtik. Seçimin kaybedeni yok kazanan Gaziantep oldu, kazanan 105 tane meclis üyesi oldu. Hepsi birbirinden kıymetli. Herkes mutlu" dedi.

AYRI GAYRI YOK'

El ele hep birlikte ticaret erbabımızın, Gaziantep'in yükselmesi için çalışacağız' diyen Teymur, "İnanıyorumki 105 arkadaşız, 105 arkadaşın hepsi odaya katma değer sağlayacaklar. Bundan sonra çok güzel şeyler olacak. İlk işimiz birlik beraberliğimizi sağlamak olacak ayrı gayrı yok" diye konuştu.

5-012.jpg

YILDIRIM:KAZANAN GAZİANTEP

GTO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Tuncay Yıldırım ise uzun bir seçim süreci yaşadıklarını ve yorulduklarını belirterek, "Ancak bundan sonra çalışmalarımız ümit ediyoruzki, Gazi şehrimizi bir adım daha ileriye taşıyacaktır. Bu seçimin kaybedeni yok. Bu seçimin kazananı bütün Gaziantep'tir Gaziantep Ticaret odasıdır" dedi. 

7-005.jpg

YÖNETİM YAPISI GENÇ

42 yaşında Gaziantep Ticaret Odası başkanlığına seçilen Tuncay Yıldırım, meclisin yapısının da genç olduğunu belirterek, "Yönetim yapısında tecrübe gençlik, var herşey var" şeklinde konuştu. Meral KINACILAR, Leyla ÖZEKŞİ POLAT, Ayşegül BAĞCI

İŞTE LİSTELER

Meclis Başkanlık Divanı: (Turuncu Liste)

-Meclis Başkanı: Mehmet Hilmi Teymur

-Meclis Başkan Yardımcısı: Mehmet Dal

-Meclis Başkan Yardımcısı: Mithat Tümer

-Katip Üye: Abdullah Çelebi

Meclis Başkanlık Divanı:(Mavi Liste)

-Meclis Başkanı: Mehmet Turgut Ercan

-Meclis Başkan Yardımcısı: Mehmet Törer

-Meclis Başkan Yadımcısı: Mustafa Özeren

-Katip Üye: Sait Ganidağlı

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:(Turuncu Liste)

-Mehmet Tuncay Yıldırım

-Mehmet Hilmi Teymur

-Ökkeş Tabur

-Ali Osman Canseven

-Mesut Yılmaz

-Necip Yılmaz

-Mehmet Hayri Demirci

-Ahmet Tabur

-Mustafa Deniz Durakoğlugil

-Osman Kıratlı

-Veli Kadooğlu

-Mehmet Ali Çalışkantürk

-Kemal Sertkaya

-Hasan Erol

-Mehmet Seddar Cingisiz

-Abidin Ademoğlu

-Gülseren Hülya Akkaya

-Ayhan Aybar Çeliksöz

-Kazım Çolak

-Ayberk Uygun

-Yusuf Ziya Yıldırım

-Mehmet Ali Bozkurt

-Ali Dalgıç

-Vaysal Köseoğlu

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri:(Mavi Liste)

Bekir Sıtkı Severoğlu

Mahmut Yıldırım

İbrahim Aksu

Nihat Arslan

Hasibe Sözmen

İbrahim Halil Sözmen

Mustafa Tahir Özkara

Mehmet Bülent Evyapan

Yılmaz Çinar

Hüseyin Hüsnü Özgüler

Abidin Ademoğlu

Disiplin Kurulu Asil Üyeler (Turuncu Liste)

- Ali Çelebi (Güney Rulman Otom. Tic. İth. İhr. Ltd. Şti)

- Bülent Teymur (Teymur Otom. End. A.Ş)

- Ercan Hüner (Hüner Toptan)

- Mehmet Tabur (Mehmet Tabur Tar.Ür.Gıda San. Tic. Ltd. Şti)

- Mehmet Derundere (Ümit İki Tekerlekli Araç. Gıda. ve San. Ltd. Şti)

- Ömer Faruk Öztekin (Akfa İç ve Dış Tic. Ltd. Şti)

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri(Mavi liste)

-Ünal Özdil (C-M Yapı Taahüt Ticaret Limited Şirketi)

-Mehmet Vakıf Yanıç (Globolin-Global İnşaat Tic. ve San. Ltd. Şirketi)

-Ali Değer (Ald Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi)

-Ömer Faruk Öztekin (Akfa İç ve Dış Ticaret Ltd. Şirketi)

-Hüseyin Cahit Pişkin (Altan Kimyevi Maddeler San. ve Tic. Limited Şirketi)

TOBB Genel Kurul Delegeleri (Mavi Liste)

Sadık Koçak, Mehmet Turgut Ercan, Mahmut Yıldırım, Mehmet Kurt, Ömer Faruk Melekoğlu, Mehmet Hıdıroğlu, H.Ali Gözükara, Hüseyin Hüsnü Özgüler, Hasibe Sözmen, M.Deniz Durakoğlugil, Ali Osman Canseven, M.Tarık Çelebi, Murat Karakaş, Yakup Katırlı, Ökkeş Işık, Ramazan Yılmaz, Yılmaz Duman, Ş. Mehmet Dabanıyastı, Mehmet Kocaardıç, Yusuf Tekin, M. Ali Bozkurt, Kazım Çolak, Levent İyikesici

TOBB Genel Kurul Delegeleri (Turuncu Liste)

M.Tuncay Yıldırım, M.Hilmi Teymur, Ökkeş Tabur, Ali Osman Canseven, Mesut Yılmaz, Necip Yılmaz, M.Hayri Demirci, Ahmet Tabur, M.Deniz Durakoğlugil, Osman Kıratlı, Veli Kadooğlu, M.Ali Çalışkantürk, Kemal Sertkaya, Hasan Erol, M.Seddar Cingisiz, Abidin Ademoğlu, Gülseren Hülya Akkaya, Ayhan Aybar Çeliksöz,  Kazım Çolak, Ayberk Uygun, Yusuf Ziya Yıldırım, M.Ali Bozkurt, Vaysal Köseoğlu

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum