Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Direktörü Marius Sumudica, her başarısız sonuçtan sonra "ben bu takımı sıfır puanla teslim aldım" demesi taraftarlarda bıkkınlık yarattı. Gaziantep FK'ya gelmek için adeta yalvaran ve eski alışkanlıklarını bıraktığını söyleyerek tekrarlamayacağına yemin eden Sumudica, 1-1 biten Konyaspor maçının ardından, yine sıfır puandan bahsetti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, galip gelemedikleri için üzgün olduklarını söyledi. Sumudica, “Bugün önemli bir puan kazandık. Kadromuzda ilk 11 oynayan 4 oyuncudan yoksun çıktık maça. Maxim, Acosta, Gradel, Bikel gibi eksiklerimiz vardı. Önemli eksiklerimiz vardı. O yüzden önemli bir puan aldık."

BU BİR PUANLA KONYASPOR'U DA ALTIMIZA ALDIK

Sumudica, açıklamasına şöyle devam etti; "Bu puanla Konyaspor'u altımıza aldık. Göreve geldiğimizde bu takımın puanı yoktu. Şuan 23 puandayız. Ligin ikinci yarısındaki maçlara 2 puan alarak başladık. Bu bizim için kötü sayılmaz. Kadromuzdaki eksikler döndükten sonra biz önümüzdeki maçlara odaklanmaya çalışacağız" 

FORVET VE ORTA SAHA İSTİYORUZ

Yeni transferlerden Acosta'nın sakatlığı ve transfer çalışmaları ile ilgili de konuşan Sumudica, "Acosta buraya geldiğinde bir sakatlığı yoktu. Burada sağlık kontrollerinden de geçti. 10 yıldır sakatlık yaşamayan bir futbolcuydu ama burada sakatlandı. Bir iki transfer daha yapmaya çalışacağız. Bir forvet ve orta saha daha almak istiyoruz. Ama bunları hemen yapsak da Galatasaray maçını kazanacağımızın garantisi yok. Bu ekonomik şartlarda transfer yapmak kolay değil. En iyisini yapmaya çalışacağız" diye konuştu. İHA