3’ncüsü düzenlenen Yesemek Ultra Trail patika koşusu etkinliğiyle Yesemek’in tarihi güzelliğine dikkat çektiklerini söyleyen Gaziantep Yesemek Rotary Derneği Dönem Başkanı Hürcan Kutsal, “bölgenin turizme kazandırılmasına önemli bir katkı sundu. Etkinliğin diğer önemli bir amacı olan depremden etkilenmiş kız çocuklarının eğitimlerinde burs desteği hedefine de ulaşıldı”dedi.

Dülükbaba’ya girişler ücretsiz Dülükbaba’ya girişler ücretsiz

Hürcan Kutsal sözlerine devamla, “Organizasyon ile kadim levant koridorunun kuzey ucunda bulunan doğal ve tarihi zenginliğiyle İslahiye Ovasını, Yesemek Antik Heykel Atölyesi’nden Tilmen Höyüğü’ne kadar olan bölgeyi heyecanlı parkurlarla tanıttığımızı, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerine olan farkındalığı arttırdığımızı ve misafirlerimize keyifli vakit geçirmelerini sağladığımızı umut ediyoruz. Etkinliğin diğer önemli bir amacı da depremden etkilenmiş kız çocuklarının eğitimlerinde burs desteği vermektir”şeklinde konuştu.

Gaziantep Yesemek Rotary Derneği, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin ilk ultra trail (patika) koşusunu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İslahiye Kaymakamlığı ve İslahiye Belediyesi’nin de destekleriyle gerçekleştirdi. Yaklaşık 400 koşucu ve 1000’e yakın misafirin katıldığı organizasyon Sercan Budak konseri ve sonrasında ödül töreni ile son buldu.

Editör: Ebru Kont