1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. "Yerin dibine batsın bu siyasetiniz" dedi
"Yerin dibine batsın bu siyasetiniz" dedi

"Yerin dibine batsın bu siyasetiniz" dedi

CHP'nin eski il başkanı Hayri Sucu, imar rantıyla ilgili çıkan haberlere sert tepki gösterdi.

A+A-

Sucu, "İl Başkanlığım ve şahsım üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışan bazı haddini bilmez üç beş kişi hakkımda karalama kampanyası düzenlemişlerdir.  Ailem üzerinden şahsıma yapılan bu saldırı ne ahlaka, ne vicdana ne de örf ve âdetimizde yeri yoktur. Yerin dibine batsın sizin bu kirli siyasetiniz" dedi.

YERİN DİBİNE  BATSIN

Gelişmeleri anlatan Sucu, "Beştepe Mah. Şehitler Mevkiinde, Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi 1 milyon 500 bin metre kare bölgesel imar rezervi yaparak Mart / 2020 ‘de plan tadilatı yaptı. Bu imar değişikliğine Belediye Meclis Üyelerimiz RED oyu verirken, AKP’li Belediye Meclis Üyelerinin onayı ile imar değişikliği Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisinde kabul edildi.   Bu arsa alım işi, imar değişikliği olduktan tam 6 ay sonra yani 04.09.2020 tarihinde gerçekleşti. Oğlumun arkadaşları ile beraber aldığı 20 bin 562 metrekare arsayı, bahse konu yerin tapu bölünmesine izin verilmediği için tapu benim adıma çıkarıldı. 20 bin 562 metrekare alanın 3 dönümü oğluma, yeri kalanı ise oğlumun arkadaşlarına aittir. Ailem üzerinden şahsıma yapılan bu saldırı ne ahlaka, ne vicdana ne de örf ve âdetimizde yeri yoktur. Yerin dibine batsın sizin bu kirli siyasetiniz" dedi. 

OĞLUMUN YAPTIĞI BİR ALIMDIN

Sucu, "Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İlçe Başkanlarımın, İl ve İlçe Yöneticilerimin, Kurultay Delegelerimizin ve Belediye Meclis Üyelerimizin bu alım ile hiçbir alakası yoktur. Tamamen oğlumun yaptığı bir arsa alımıdır.  Ahlaklı siyasetin kalmadığı bu dönemde;  Partimi, İlçe Başkanlarımızı, İl ve İlçe Yöneticilerimizi Kurultay Delegelerimizi ve Belediye Meclis Üyelerimizi zan altında bırakanlara sesleniyorum, gayri ahlaki oyunlarınıza çomak sokmaya devam edeceğiz. Belediye Meclis Üyelerimiz, ne yaparsanız yapın Gaziantep halkının hakkını kimseye peşkeş çektirmemeye devam edeceklerdir"

İŞİM İLE SİYASETİ KARIŞTIRMADIM

"Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı yaptığım dönem boyunca ise işim ile siyaseti, siyasi ahlakım gereği hiçbir zaman karıştırmadım" diyen Sucu, "Yalan ve ısmarlama haberler ile Partimi, İlçe Başkanlarımızı, İl ve İlçe Yöneticilerimizi, Kurultay Delegelerimizi, Meclis Üyelerimizi ve şahsımı kendi akıllarınca yıpratmaya çalışanlar bilsinler ki biz yerelde ve genelde partimizin yönetimde söz sahibi olması için var gücümüzle sokaklarda olacağız.  Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarı için durmadan çalışacağız. Kendi çıkarları uğruna şahıs ve şahısların yaptıkları bu kirli siyasetlerine hazırlıklı olduğumuzu da bilsinler" şeklinde konuştu. 

DERDİNİZ SUCU OLMASIN

Sucu devamla şunları söyledi: "Bu söylemlerden sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin çıkıp açıklama yapması zaruri olmuştur. Kişiye özel imar değişikliği yapılıyorlarsa soruşturulsun ve her türlü bilgi ve belgelerle bu soruşturmaya dâhil olduğumu açıklıyor, buradan açıkça hodri meydan diyorum. Bu kadar ucuz haberlerle Gaziantep halkının gerçek sorunlarını göz ardı edenlere şunu söylemek isterim derdiniz Hayri Sucu olmasın. Derdiniz bu şehirde adil gelir dağılımında payını alamayan esnafı ve emekçisi olsun.  Tapu bilgilerini ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin imar değişikliğinin ne zaman yapıldığına dair belgeleri kamuoyu ile paylaşıyorum. Ailem üzerinden ahlaksızca yapılan bu kirli oyunlara alet olan şahıs ve şahısları ise Gaziantep halkının vicdanı ile baş başa bırakıyorum. Son olarak; şahsım olarak rantı bilmem, tek bildiğim yerelde ve genelde Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olmasıdır" HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum