Yeni laboratuvarın açılışına GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Feridun Bilgin, TBMYO Müdürü Doç. Dr. İpek Atik, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Yeni laboratuvarın öğrencilerin eğitim kalitesini artıracağını belirten GİBTÜ Rektörü Prof. Dr. Şehmus Demir, “Üniversitemiz, öğrencilerimizin mesleki gelişimine ve sektörde daha donanımlı bireyler olarak yetişmelerine büyük bir katkı sağlayacaktır. Bu laboratuvar, öğrencilerimizin mesleki becerilerini güçlendirmeleri için geliştirilmiş, modern ekipman ve teknoloji ile donatılmış bir ortam sunmaktadır. Burada gerçekleşecek pratik deneyimler, öğrencilerimize sadece teorik bilgi değil, aynı zamanda sektördeki güncel uygulamalarla da tanışma fırsatı verecektir” dedi.

BÜTÜN DONAMIMA SAHİP

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) Makine ve Metal Teknolojisi, Makine Programı Bölümü'nün vizyonundan da bahseden Rektör Demir, “Nitelikli öğretim elemanı kadrosuyla, yenilikçi ve oluşturarak bir bakış açısı benimseyen, kendini her daim güncelleyen, sektörün ihtiyaçlarına cevap veren, üniversite-sanayi iş birliğini geliştirerek fark oluşturmayı amaçlayan bölge ve ülke sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapan, insan odaklı bir eğitim anlayışıyla öncü ve küresel anlamda üniversitemizi bir marka hâline getiren yüksekokulumuz çevreye ve toplumsal değerlere saygılı, sorgulayan, analitik düşünce yapısına sahip, çağdaş, yaşam boyu öğrenmeye odaklı, teknolojiyi en iyi şekilde kullanan, güncel müfredatı takip eden, endüstrinin ihtiyaç duyduğu alanlarda teknik ve uygulamalı eğitim almış, mesleğin gerektirdiği bütün donanımlara sahip bireyler yetiştirme gayretindedir” ifadelerini kullandı.