Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

YENİDEN MERHABA

A+A-
Bilgisayarın klavyesinin tuşlarına dokunmayalı, gazeteye gelip doğru dürüst oturmayalı tam 50 gün olmuş. Tuhaftır belki ama, bu süre zarfında harflerin yerini unutmasanız da, tuşlara karşı tam olmasada da biraz acemilik çekiyorsunuz... Oluyor mu oluyor... Ancak yaşayan bilir... Sevgili okurlarımız... Bu 50 gün belki sizlere çok kısa gelebilir... Ama gerek fizik olarak, gerek vücudun çeşitli yerlerine alınan darbelerin vermiş olduğu acılar, saldırı sonrası bazı dost geçinenler ile bazı meslektaşların ve de bazı kent yetkililerinin, sorumluluk duygusundan uzak davranışları, şahsıma, eşime çocuklarıma, aileme yakınlarıma ve gerçek dostlarımıza manevi olarak yaşattıkları olumsuz gelişmelerin yanında çok hafif kalmıştır... Öyleki hiç ihtimal vermediğim insanların ve bazı kent yetkililerinin sağda solda yaptığı konuşmalar, saldırıda aldığım darbelerden daha ağır olmuş ve bu 50 günlük süre sanki 50 yıl gibi gelmiştir...

*TİMSAH GÖZYAŞI DÖKENLERİ DE GÖRDÜM...

Sakın ola ki "anlaşılmadı" demesinler... Hastaneye gelip timsah gözyaşı dökenlere, arkamdan "iyi olmuş" deyip kahkaha bile atanları az çok tahmin edebiliyorum... Ama bizler yaşadığımız gerçeklerden sonra onlara fazla kızamıyoruz. Çünkü onlar karakterleri gereği hareket ediyorlar... Yalnız şu çok iyi bilinmelidir ki, onlara veya yakınlarına bir şey olsa, inanın en başta ben üzülürüm... Çünkü benim için öncelikle insan olmaları önemlidir... Burada insana sevgi ve hakkına saygıyı, kendime ilke edindiğimi, bilmeyenlere hatırlatmayı görev sayıyorum... Sevgili okurlarım, beni asıl kahreden bu timsah gözyaşı dökenlerin davranışları değil... Asıl kahrolduğum şey; sorumluluklarını yerine getirmesi gereken kent yetkilileri ile bazı dost bildiğim insanların ve meslektaşların, bu saldırıyı saptırma adına yaptıkları davranış ve uygulamalarda rol oynamalarıdır... Özellikle bunun bilinmesini istiyorum...

*KOLUMUN ALÇISI SÖKÜLDÜ AMA...

Geçirdiğim beyin ameliyatının, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinin Abdulvahap Gök başkanlığındaki hepsi birbirinden değerli doktorlardan oluşan ekip tarafından başarıyla sonuçlanması, aslında bizi sevenlerin ve gerçek dostlarımın derin bir nefes almasını sağlayıcı en büyük unsurlarından birisiydi... Şimdi iki elimin parmakları, biraz ağrı verse de tuşlara gidiyor... Ama biraz tuhaflık yaşamıyor değilim... Kolay değil, çünkü tam 6 hafta boyunca sağ kolumu iyice etkisiz hale getiren alçının sökülmesiyle birlikte, tam "ohh" diyecekken, kolun iyice hareketsiz kalmasının getirdiği kireçlenme sonucu, ağır ve rahat hareket edememe gerçeğini yaşıyorum... Olsun, buna da razıyım... Kafaya kalleşce peşpeşe indirilen darbeler sonrası ölümden dönen ve büyük bir ameliyat geçirip, şu anda kafasının önünden başlayıp arkasına kadar dikişleri olan birisi olarak, kırık bir kol, sopalarla vurularak iyice morartılan ayaklar ve ayrıca bıçak veya kesici bir aletle darbe alan ayak ve parmaklardaki bu yaraları hafif sayıyorum... Daha bunlara eşimin aldığı darbeleri katmıyorum. Oysa kadıncağızın kolları omuzları yediği yumruk ve sopa darbeleri sonucu günlerce mosmor kaldı. Hala kuş parmağını bükemiyor...

*YOKSA BEN GAZETECİLİK YERİNE BAŞKA BİR MESLEK Mİ YAPIYORUM

Evet... Görüyorsunuz değil mi ? Yukarıdaki yazıyı okuyunca herhalde başka bir meslekten olduğumuzu düşüneceksiniz...
Hani şu organize suç şebekelerinin elemanları, yani illegal iş yapanlar... Çek senet tahsilatçıları, vatandaşları dolandıranlar, tehdit edenler, kandıranlar, elinde bıçakla gezip, belinden tabancasını korunma adına değil de, vurma öldürme, yaralama veya korku verme adına kullananlar... Devleti tanımayanlar, dolandırmanın ve vurgun yapmanın yollarını arayanlar... Uyuşturucu işiyle, captagonla uğraşanlar... Küçük genç kızları fuhuş batağına sürükleyenler... Kanunmuş, yasaymış, kurallarmış, insan haklarıymış, hiç dikkate bile almayanlar, uyarıları dinlemeyenler... Kente yerleşip elini kolunu sallayıp özgürce işleyenler... Düztepe, Yukarıbayır, Hacıbaba, Cinderesi, Ünaldı ve Çıksorut bölgelerinde gettolar oluşturanlar... Birbirlerine saldırıp, bıçaklayıp kurşun atanlar... Kent merkezine elini kolunu sallayıp rahatça inen ve yolda veya caddede yürüyen anamızı, bacımızı, karımızı çocuklarımızı soymaya çalışanlar, gasp edenler, yerlerde sürükleyenler, okullara dadanıp çocuklarımıza uyuşturucu tezgahlayanlar... Ve aklıma gelmeyen daha niceleri...
Onlar için şu yukarıda başıma gelenler gayet normal şeyler... Hatta günlük işler...Onlar hem yaparlar, hem de yapılırlar...

*İŞTE SUÇUMUZ ?

Peki BEN ve EŞİM bu saldırıyı hangi yönüyle hakettik dersiniz?

* GAZİANTEP'İN İYİ YÖNETİLEN BİR KENT OLMASI ADINA MÜCADELE VERDİĞİMİZ İÇİN Mİ?

* HAVAALANIMIZIN TAAA... NECMETTİN ERBAKAN BAŞBAKANLIĞINDAKİ DÖNEMDE BAŞLATTIĞIMIZ KAMPANYA İLE ÖNCE ADSL CİHAZI, DAHA SONRA PİST SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİ UĞRUNA, HERKESİ BIKTIRANA KADAR YAYIN YAPTIĞIMIZ İÇİN Mİ ? YOLCULARA YAŞATILAN HAKSIZ UYGULAMALARI, İPTAL EDİLEN SEFERLERİ YAZIP VATANDAŞLARIN HAKKINI ARADIĞIMIZ İÇİN Mİ ?

*GAZİANTEP KALESİNİN VE ÇEVRESİNİN DÜZENLENMESİ VE TURİSTLERİN GELMESİNİ SAĞLAYICI ÇALIŞMALARIN BAŞLATILMASI İÇİN SAYIN MUAMMER GÜLER DÖNEMİNDE BİR KAMPANYA AÇMAK, SONRASINDA "KALE İZLEME KOMİTESİ" OLUŞTURARAK, BAKANLARI VE YETKİLİLERİ HAREKETE GEÇİRMEK VE SONUÇ ALARAK KALEDEKİ ÇALIŞMALARI BAŞLATMADA ÖNEMLİ ROL OYNADIĞIMIZ İÇİN Mİ ?

* GAZİANTEP'İMİZE YAKIŞMAYAN ADLİYE BİNASININ YERİNE BİR "ADALET SARAYI" YAPILMASI İÇİN KAMPANYA YAPTIĞIMIZ, DAHA SONRA BAŞSAVCI SAYIN AHMET KARAYİĞİT İLE BİRLİKTE SANAYİ VE TİCARET ODALARI YETKİLİLERİYLE BİR KOMİTE OLUŞTURARAK HAREKETE GEÇTİĞİMİZ İÇİN Mİ ?

*ŞEHRİMİZDEN GÖTÜRÜLMEK İSTENEN DÜNYACA ÜNLÜ ZEUGMA MOZAİKLERİNİN KALMASI YOLUNDA VERDİĞİMİZ UZUN SOLUKLU VE BİRAZ DA SIKINTILI MÜCADELE İÇİN Mİ ?

*BAŞTA HAVAALANININ TOZLU YOLLARI OLMAK ÜZERE KENT İÇİ VE DIŞINDAKİ KÖY YOLLARININ ASFALTLANMASI İÇİN BELEDİYELER VE KARAYOLLARINI BIKMADAN USANMADAN GÖREVE DAVET ETTİĞİMİZ İÇİN Mİ ?

* ŞEHRİN TRAFİK SORUNLARININ ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI, CADDE VE SOKAKLARIMIZIN TEMİZ TUTULMASI, KALDIRIMLARIN VATANDAŞLARIN YÜRÜYEBİLECEK ŞEKİLDE DÜZGÜN OLMASI, GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİLMESİ İÇİN SÜREKLİ ÇAĞRIDA BULUNDUĞUMUZ İÇİN Mİ ?

*KENT İÇİNDE YAPILMASI PLANLANAN ÜST GEÇİTLERİN ARAÇ VE YAYA TRAFİĞİNE ÇÖZÜM OLMAYACAĞINI ÇOK ÖNCEDEN SÖYLEDİĞİMİZ İÇİN Mİ ?

* SAĞLIK KONUSUNDA ÖZELLİKLE HASTANELERDE YAŞANAN SIKINTILARIN ÖNÜNE GEÇİLMESİ VE EN ÖNEMLİSİ KANSER HASTANESİNİN BİRAN ÖNCE YAPILMASI İÇİN HEYKELLERİ DİKİLECEK SAYIN ALAEDDİN DEMİRCAN VE MUSTAFA ÖZGÜ'E GAZETE OLARAK DESTEK VERİP, BAKAN VE MİLLETVEKİLLERİMİZE ÇAĞRIDA BULUNDUĞUMUZ İÇİN Mİ ?

VATANDAŞTAN GELEN TÜM ŞİKAYETLERİ GAZETEMİZE YANSITTIĞIMIZ, ONLARIN SESİNİ DUYURDUĞUMUZ, GÜVENİNİ KAZANDIĞIMIZ İÇİN Mİ ?

* İLK KEZ BİR GAZİANTEPLİ OLARAK DİGİTÜRK'TE YORUMCULUK YAPTIĞIM, BU KENTİN BASIN YÖNÜYLE ULUSAL GAZETECİ VE YAZARLARI ARASINA GİRDİĞİM, TÜM ÜNLÜ GAZETECİLERİ GAZETEMİZDE AĞIRLADIĞIMIZ İÇİN Mİ ?

VE......

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ'NİN KİLİT TAŞI UYGULAMASININ HER BÖLGE İÇİN UYGUN OLMAYACAĞINI SÖYLEDİĞİMİZ, BU YÖNDE GELEN ŞİKAYETLERİ VE YAPILAN AÇIKLAMALARI DUYURDUĞUMUZ, AK PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN MECLİS TOPLANTISINI PROTESTO EDİP, DAHA SONRA BAŞKAN ÖMER CAN İLE TEKRAR SULH OLUP ANTALYA'YA GEZİYE ÇAĞRILMALARINI, BU GEZİNİN SONRADAN SEMİNERE ÇEVRİLDİĞİNİ, DAHA SONRA İPTAL EDİLDİĞİNİ YAZDIĞIMIZ İÇİN Mİ ?

*İSLAHİYE BELEDİYE BAŞKANININ ATATÜRK BÜSTÜNÜ PARK YAPILACAK DİYE KALDIRMASINI, AMA PARK YAPILMASINA RAĞMEN BÜSTÜ YERİNE KOYMAYIŞINI DUYURDUĞUMUZ İÇİN Mİ ?

*GAZİANTEPSPOR'UN İYİ YÖNETİLMESİ, BAŞARIYA ULAŞMASI YOLUNDAKİ ÖNERİLERDE BULUNMAMIZ, VE TARAFTARIN SESİNE KULAK VERİP ONLARI CİDDİYE ALDIĞIMIZ İÇİN Mİ ?

*VE EN ÖNEMLİSİ....
HER GEÇEN GÜN TİRAJIMIZIN YÜKSELMESİ, BAYİLERDE ARANAN BİR GAZETE OLMAMIZ, CİDDİ VE GÜVENİLİR BİR GAZETE HALİNE GELİP BÜYÜK BİR KESİMİN GÜVENİNİ KAZANDIĞIMIZ İÇİN Mİ ? GAZETECİLİK MESLEĞİNİ SADECE GAZETECİLİK YAPARAK İFA ETMEYE ÇALIŞMAK, TÜM ÇALIŞANLARIMIZ DAHİL GAZETECİLİĞİ SİLAH OLARAK KULLANMADIĞIMIZ, İNSANLARI BIKTIRIRCASINA DAVRANIŞLAR İÇİNE GİRMEDİĞİMİZ İÇİN Mİ ?
KİMSEYE EĞİLMEDEN BÜKÜLMEDİĞİMİZ, YAĞCILIK ETMEDİĞİMİZ, REKLAM DİLENMEDİĞİMİZ VE DAHA KÖTÜSÜ REKLAM TEHDİTİ YAPARAK KAPILARINI AŞINDIRMADIĞIMIZ İÇİN Mİ ? KENTTE YAŞAYANLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNDEN SORUMLU OLANLARA GÖREVLERİNİ HATIRLATIP, HIRSIZLIK GİBİ HERKESİ ARTIK BIKTIRICI HALE GELEN BU REZALETİN SONA ERMESİNİ İSTEDİĞİMİZ İÇİN Mİ ?

.......... Ve daha niceleri...
Çünkü bunlar ilk etapta aklıma gelenler... Ben ve yanımda bulunan eşim, BU HAİN VE KALLEŞ SALDIRIYA, KENTİNE YARARLI İŞLER YAPILMASI İSTEYEN, SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN YETKİLİLERİ VE SORUMLULARI GÖREVE ÇAĞIRAN BİR GAZETECİLİK ANLAYIŞIYLA HAREKET ETTİĞİMİZ İÇİN Mİ UĞRADIK ?
Evet... Bunlar için mi bize saldırıldı ?
Öyleyse yukarıda saydığım nedenlerden hangileridir ?
Ve bunlar kimlerdir ?
Elbet bir gün yakalanacaklardır... İlahi adalet mutlaka tecelli edecektir... Bu namussuzlar, alçak ve kalleşler, belki şimdi kurtulacaktır...
Ama ALLAH'IN adaletinden nasıl kaçacaklardır ?

JANDARMAYA TEŞEKKÜRLER

Son olarak, özellikle saldırı sonrası tüm ekipleriyle büyük çaba gösteren, hala da göstermekte olan, gece yarısı bile olsa bir şüpheli hakkında bize bilgi verip olayın çözümlenmesi yolunda ipuclarını sonuna kadar değerlendiren İl Jandarma Alay Komutanlığının değerli mensuplarına, ülkesini seven duyarlı ve namuslu Gaziantepli vatandaşlar adına çok teşekkürler ediyoruz...

Hepinize Sağlıklı Haftalar...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.