1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yeni uygulamayı tanıttılar
Yeni uygulamayı tanıttılar

Yeni uygulamayı tanıttılar

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi,

A+A-

 Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve İspanya Badajoz Ticaret Odası ile ortaklaşa gerçekleştirilen Erasmus+ KA2 projesi kapsamında; İspanya Badajoz Ticaret Odası Teknik Ekibi ve uzmanların katılımı ile, 3. Toplantı, Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nde gerçekleşti. 

Enerji verimliliği ve enerji tasarrufunun amaçlandığı projede, çalışmalar ve süreçler değerlendirildi. Toplantı da; katalog çalışmaları, geliştirilen uygulamaya ilişkin  detaylı bilgi verildikten sonra,  örnek hesaplamalar yapıldı. Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sn. M. Suat Güzel, projede geçmişten günümüze yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdikten sonra, geliştirilen uygulamayı tanıttı. 

BİLGİ VERDİ

Elektrik Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı İslim Arıkan, proje altyapısının nasıl oluşturulduğuna ilişkin bilgi vererek, projenin enerji verimliliği ve tasarrufuna vereceği katkılardan bahsetti. Arıkan, “Ülkemizde, son yıllarda, meskenlerde tüketilen elektriğin toplam tüketime oranı yaklaşık yüzde 25 olup, yaklaşık 65-70 milyar kWh’tır. Bu tüketimde %1’lik bir oranın tasarruf karşılığı, birçok okul, birçok fabrikaya eşdeğerdir.  Projemiz; evlerde tüketilen elektrikte tasarruf konusuna destekleyici unsur olacaktır.  Projenin yaygınlaştırılması adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Geliştirilen program, proje paydaşlarımızdan İspanyada test edildikten sonra, kamuoyu ile paylaşılacak olup, bu konuda Enerji Bakanlığımızın ilgili birimlerine de ziyaretler gerçekleştirilecektir. Değerli paydaşlarımıza, bu önemli çalışmada emeği geçen meslektaşlarımız ve hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz.  Bu projenin Ülkemizin enerji verimliliği ve tasarrufu çalışmalarına katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.