1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Yeni hastane Mart'ta faaliyette
Yeni hastane Mart'ta faaliyette

Yeni hastane Mart'ta faaliyette

Pek çok spekülasyonların yapıldığı Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nin faaliyete geçeceği tarih belli oldu.

A+A-

CHP Şahinbey belediye meclis üyesi Uğur Kalkan’ın hastaneyle ilgili sorularına Valilikten cevap verildi. Hastanenin 2019 yılı Mart ayında 25 Aralık Devlet Hastanesi'nden ayrılarak Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi olarak tescili alacağı belirtildi.

VALİLİKTEN CEVAP VERİLDİ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) başvurarak Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi’yle ilgili çeşitli sorular yönelten CHP Şahinbey belediye meclis üyesi Uğur Kalkan, Hastanenin ne zaman açılacağını sordu. Valilikten gelen cevapta, hastanenin 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne bağlı Abdülkadir Yüksel Ek Hizmet Binası Semt Polikliniği olarak faaliyete geçeceği, 2019 yılı Mart ayında 25 Aralık Devlet Hastanesi'nden ayrılarak Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi olarak tescili alacağı belirtildi.

10 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI

Hastaneyle ilgili bazı dedikodulara da açıklık isteyen Kalkan’a verilen cevapta şunlar dile getiildi:”Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kabul Komisyonu üyeleri yapılan işin sözleşme ve eklerine uygun olup olmadığını değerlendirmek için işleri, geçici kabul bakımından yerinde incelemiştir. Tespit edilen  eksik ve kusurlu imalatların giderilmesi için Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yüklenici firmaya süre verilmiştir. Müdürlükçe belirlenen komisyon üyeleri tarafından adı geçen sağlık tesisi 03.08.2018 tarihinde firma yetkilisinden teslim alınmıştır. Geçici kabul işlemlerinin ardından Hastanenin faaliyete geçebilmesi için satın alma işlemleri başlatılmış ve bugüne kadar yaklaşık 10.000.000 TL harcama yapılmıştır.”

FİRMA ELEKTRİK VE SU FATURALARINI ÖDEDİ

Geçici kabul tarihinden kesin kabul tarihine kadar bakım ve arızaların yüklenici firma sorumluluğunda olduğunun belirtildiği açıklamada şunlar dile getirildi:”Yüklenici firmanın personelleri hastanede bulunmakta ve arızalara müdahale etmektedir. Bitirilmiş yapıların idare tarafından kullanılma ve işletmesinden kaynaklanan giderler idareye ait olduğundan ortaya çıkan elektrik ve su giderleri İl Sağlık Müdürlüğü tarafından karşılanmıştır. Söz konusu binanın İl Sağlık Müdürlüğü'ne devrinden sonra 114.961, 67 TL elektrik faturası tahakkuk etmiş ve fatura içinde yüklenici firmaya ait kısım firma tarafından Sağlık Müdürlüğü hesaplarına yatırılmıştır. 232.076.00 TL su faturası tahakkuk etmiş ve ödenmiştir. Firma geçmiş dönemlere ait ödenmeyen elektrik ve su faturalarını da gecikme faizi ile birlikte ödemiştir.” Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum