AK arti il yönetiminde yüzde 70'lik değişim gerçekleşti
Özkeçeci'nin güven tazelediği kongrede eski yönetim listesinden 36 kişi yeni yönetime giremedi.
BÜYÜK DEĞİŞİM
Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci'nin Adalet Bakanı Abdulhamit,milletvekilleri ve belediye başkanlarının da önerileriyle oluşturduğu yeni yönetim listesindeki değişim dikkat çekti. Özkeçeci'nin 50 Kişilik eski yönetim kurulu listesinden sadece 15 kişi kalırken bunlardan 11 kişi yeni listede farklı görevlere getirildi. 25 partili ise yönetim dışı kaldı.
ESKİ YÖNETİMDEN KİMLER GİTTİ ?
Abdulkadir Sevinç
Abdullah Durdu
Adil Birışık
Ahmet Kök
Ahmet Mürşit Meriç
Cengiz Bayel
Ekrem Algan
Enes Özkarslı
Hakkı Kılıç
Hüseyin Yıldırım
İbrahim Halil Arpacıoğlu
İbrahim Halil Nergiz
İdris Tekin
Kenan Günbegi
Mahmut Nedim Dayıoğlu
Mehmet Çolakoğlu
Mustafa Birelli
Mustafa Darıcıoğlu
Osman Bayram
Recep Aydıngüler
Salih Mehtap
Ünal Uslu
Yahya Serkan Emre
Zafer Çağrı Tiryaki
Züleyha Çakmak
GÖREV DEĞİŞİMİ OLANLAR
Bir önceki dönemde asil il yönetimde olup, yeni yönetimde başka görevler verilen isimler ise şöyle:
Adil Aslanyürek Yönetim kurulu üyesi iken yeni listede büyük kongre delegesi oldu
Ali Bayram Özkardemli, asil yönetimden yedek yönetime getirildi
Ali Demir asil yönetimden yedek yönetime getirildi
Ali Kemal Akdoğan asil yönetimden yedek yönetime getirildi
Mehmet Yüksel asil yönetimden yedek yönetime getirildi
Hilmi Dertli, il yönetim kurulu üyesi iken İl Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeliğine getirildi
il yönetimindeyken Mehmet Ali Özbal İl Demokrasi ve Hakem Kurulu Yedek üyeliğine getirildi
Mehmet Aslan asil yönetimdeyken yedek yönetim kurulu üyesi oldu
Mehmet Aytaç asil yönetimindekiyken Disiplin kuruluna seçildi
Osman Akalın il yönetimindeyken İl Demokrasi ve Hakem Kurulu üyesi oldu
Süreyya Özbakkal il yöretimindeyken Disiplin Kurulu üyeliğine getirildi.
İŞTE YENİ YÖNETİM
İŞTE ASİL YÖNETİM
Abdulkadir Güven
Abdullah Başak
Abdurrahman İnal
Adalet Çingi, Adil Arslanyürek, Ahmet Parlak, Ahmetk Yazıcı, Ali Bilgin, Ali Kemal Akdoğan, Ali Uncuoğlu, Alper Kenan Erkmen, Aysun Şengül, Ayşegül Şişli, Ayşenur Mirkelam, Duygu Sarı Özer, Eyyüp Kavas, Fahrettin Kaplan, Fatih Fedaioğlu, Fatma Erkol, Gülin Koçak, Hasan Sadıç, Hatice Füsun Göymen, Hatice Merve Tatar, Hüseyin Deveci, Lütfiye Meral Özgen, Mahmut Birlik, Mehmet Hilmi Teymur, Mehmet Ergan, Mehmet Haz, Mustafa Alpdoğan, Mustafa Bozgeyik, Mustafa Edip İzol, Mustafa Kılıç, Ömer Can, Ömen Çetinkaya, Ömer Marakoğlu, Ramazan Özdemir, Salih Eruslu, Selami Yetkinşekerci, Semih Avcı, Semit Simitçi, Seran Külahçı, Serhat Çelenk, Serhat Karslıgil, Sevim Akgün, Taner Toprakçı, Yahya Aşiroğlu, Yavuz Çağlayan, Zekeriya Aslan
İl Yönetim Kurulu Listesi (Yedek)
Ali Bayram Özkardemli
Reşit Sarıyıldız
Kemal Afşin
Ramazan Kurt
Rüstem Turgut
Hüseyin Yılmaz
Ali Demir
Mehmet Durmuş
Mehmet Aslan
Mehmet Yüksel
Mehmet Yusuf Aslan
Nurettin Fidan
Hanifi Özdemir
Müslüm Ölçüm
Recep Gökbulut
Ömer Asım Yuvarlak
Abdullah Kurt
Aydın Şen
Bünyamin Yılmazkar
Mehmet Emin Güzeç
İsmail Güler
Semih Öner
Hatice Kılıç
Salih Çelik
Aydın Çiloğlu
(Meral KINACILAR)