1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. YATAY HÜKÜMET, PARALEL DEVLET
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

YATAY HÜKÜMET, PARALEL DEVLET

A+A-

Türkiye toz duman. Bir tarafta deveyi hamuduyla yutanlar. Diğer tarafta fakru zaruret içinde bir hayata mahkum edilenler.

Bir tarafta çarşıda satılan ekmeğin fiatını bilmeyen mutlu azınlık.

Diğer tarafta bir türlü denk bütçe yapamayan ve iki yakası bir araya gelmeyen mutsuz çoğunluk.

Sınıflar arasındaki çelişkinin her geçen gün daha da derinleştiği buna karşın dolar milyarderlerinin sürekli arttığı, ters orantılı egoistik açmaz.

Para kasaları, ayakkabı kutuları, para sayma makineleri derken, kimi zaman düşündüren, kimi zaman yaşadığımız trajediyi komediye dönüştüren bu durum bir Türkiye fotoğrafının ta kendisi değil mi ?

Hırsızlığa ve yolsuzluğa karşı operasyon düzenleyenlere, operasyonların yapıldığı, eşi ve benzeri olmayan bir ülke değil mi ?

Bizim canım Türkiyemiz…

Yeryüzü cennetinin yeryüzü cehennemine dönüştürüldüğü, pareleldi, cemaatti, böcekti, dinlemeydi, kasetti, montajdı, sabotajdı derken, sapla samanın birbirine karıştırıldığı, genel reailetin laf cambazlarının gürültüsüne kurban edildiği bir süreci yaşıyor ve ona tanıklık ediyoruz.

Piramitin en alt basamağından zirveye kadar uzanan kokuşmuş bir yapı var. Bu yapının içinde siyasal şantajdan, hırsızlığa, ihale mafyasından, her türlü yolsuzluğa, vatan satan işportacıdan din baronlarına kadar, süreci kutsayanların yarattığı kafa karışıklığı da dahil olmak üzere, orada aradığınız herşeyi bulmanız mümkün.

Ya aydın olmanın sorumluluğu ile parti sözcülüğünü birbirine karıştıran kalemşörlerin siyasal iktidarla aynı frekanstan yaptığı yayınlara ne demeli? Kralla kralcılığın derin ilişkisi bu olsa gerek.

Paralel yapı, milli iradeye karşıymış.

Size göre sizden olmayan herkes paralel - ihanet çizgisinde. Peki size on numara bol gelen o milli irade elbisesine ne demeli?

Daha düne kadar paralel devlet adını verdiğiniz cemaatle can ciğer kuzu sarması değil miydiniz ?

Polisi, adliyeyi, mülkiyeyi birlikte ele geçirmediniz mi ? Devlete birlikte sızmadınız mı ? Orduyu birlikte becermediniz mi ? Ne oldu ? Birbirinizin çıkar alanlarına girdiniz ve film koptu. Şimdi güç savaşları başladı değil mi ?

Allah’ın gazabından korkmuyorsanız, bazılarının duasından medet ummaya devam edin. Nasıl olsa, şeytan sizi sürükleyeceği adresi iyi biliyor.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.