1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yardım paketine dürüst esnafı da alın
Yardım paketine dürüst esnafı da alın

Yardım paketine dürüst esnafı da alın

Gaziantep’in 14 vekili ne iş yapıyor?

A+A-

İYİ Parti İl Başkanı Av.Oğuz Hocaoğlu, koronavirüsten dolayı zor günler geçiren, esnafa, kira yardımı ve asgari ücret kadar işsizlik fonundan karşılıksız ödeme yapılmasını istedi. Elektrik, su ve doğalgaz faturaları bu süreç normal seyrine geçene kadar ertelenmesi geretiğini belirten Hocaoğlu, 21 ilde çiftçilere tohum desteği yapıldığını da hatırlatarak, “Gaziantep bu iller arasında neden yok?Gaziantep’in 14 vekili ne iş yapıyor merak etmekteyiz” dedi.

KAMPANYAYI DESTEKLİYORUZ

Cumhurbaşkanının başlattığı gönül seferberliği kampanyasına canı gönülden tüm il ve ilçe teşkilatlarıyla destek verdiklerini belirten Hocaoğlu, “Ancak birçok medya kuruluşumuz körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde haberler yapıp, tüm vatandaşların tek yürek olduğu bu belayı, siyasi propagandaya çevirmektedir. Bu husus bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Tüm olumsuzluklar Koronavirüs kılıfı altında örtülmeye çalışılmaktadır. Maaş bağışlama kampanyalarından tutunda, yapılan yardımlara kadar. Oysaki dinimiz, bir elin verdiğini öteki el görmeyecek şeklinde buyurmuştur”diye konuştu.

HODRİ MEYDAN

Maaşını bağışlayan belediye başkanlarına teşekkür eden Hocaoğlu, ”Ancak şunu da açıklasınlar lütfen; belediye başkanı olmadan önce ne iş yapıyorlardı? Mal varlıkları neydi? Şu anda mal varlıkları nedir? Belediye başkanlığı maaşlarını bağışlıyor iseler neyle geçiniyorlar? Aklımızla dalga geçmeyi bırakın. Maaşınızı dürüst çalışarak, ananızın ak sütü gibi hak ederek alın ve bağışlamayın. Ancak tüyü bitmemiş, yetimin hakkından elinizi çekin. Maaşı bağışlama şovu yapanlar malvarlıklarınızı açıklama şovuna sizi davet ediyoruz. Seçilmeden önce neydiniz? Şimdi ne oldunuz? Hodri meydan” dedi.

ELEKTRİK, SU  VE DOĞALGAZ FATURALARI ERTELENMELİ

‘Yardım paketine dürüst esnafı da alın’ diyen Hocaoğlu şunları söyledi:”Esnaf çalışmıyor ancak çeki var, senedi var. Şu ana kadar çeki karşılıksız çıkmayan esnafın çekini, hiçbir banka karşılıksız olarak yazmasın. Bu konuda ivedi kanun değişikliği yapılsın. Daha önce yasal takibe düşmeyen hiçbir kredi borçlusu kredisini ödemediği için bu dönemde takibe düşmesin. En az 6 ay süre ile bu düzenlemenin yapılması ivedidir. Namuslu dürüst esnaf mevcut durumda çekini, senedini, kredi borcunu ödeyemeyecektir. Borcunu ödemek için arabasını, evini dahi satmaktadır. Berber, kuaför, terzi gibi zanaat işi ile geçimini sağlayan esnafa, işyerlerinin kapalı kaldığı süre içerisinde kirada ise kira yardımı ve asgari ücret kadar işsizlik fonundan karşılıksız ödeme yapılsın. İnsanlara evde kalın demekle bu iş olmuyor. Elektrik, su ve doğalgaz faturaları bu süreç normal seyrine geçene kadar ertelenmelidir.”

GAZİANTEP BU İLLER ARASINDA NİYE YOK?

21 ilde çiftçilere tohum desteği yapıldığını hatırlatan Hocaoğlu, “Gaziantep bu iller arasında neden yok? Gaziantep’in 14 vekili ne iş yapıyor merak etmekteyiz. Onlarda evde kal çağrısına uymayı fırsat biliyor sanıyoruz. Gaziantep ivedi olarak tohum hibesi kapsamına alınmalıdır. Bunu aynı zamanda bir ziraat mühendisi olarak talep ediyorum. Antepfıstığını alan satan kalmadı. Çiftçiyi zor günler bekliyor. Çiftçiye verilen mazotun ÖTV’si ivedi kaldırılmalıdır. Yat alana ÖTV siz mazot veren iktidar, üretim yapan, şu günlerde tüm dünyanın ihtiyacı gıdayı karşılayan çiftçiye ÖTV’siz mazot neden vermediğini açıklamalıdır” dedi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.