Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

YAKIŞTIRAMIYORUM

A+A-

Belediyelerin kente yararlı projeler yapması, bunu uygulayıp hayata gçeirmesi çok önemlidir.. Bu projelerden en önemlilerinden birisi elbette ulaşım için yapılanıdır.. Uzun bir çalışma ürünüdür.. Projeyi hayata geçirmek için atılan ilk adım çok ama çok önemlidir.. Çünkü sadece projeye odaklanılmamalı, başladığından itibaren çeşitli yönleriyle tedbirler alınmalıdır.. Proje bütünlüğü bir bölgeden ibaret değilse eğer, ilk başlangıç noktası olan en büyük çalışma alanında tedbirler alınır, binlerce aracın her gün kullandığı o yollarda sıkıntı yaşanmaması için doğru ve sıkıntıyı fazla hissettirmeyecek alternatif yollar üretilir..

res.jpg

BU RESME İYİ BAKIN

Doğrusunu söylemek gerekirse, Avrupa’da birçok şehirlerde gözlemlediğim bu tür çalışmaların bırakın örneğini, benzerini bile Gaziantep’te göremiyorum.. Bir haftadır Beykent kavşağında yaşananlar bana bu yazıyı yazdırıyorsa, bahsettiğim unsurlar hiçbir şekilde dikkate alınmıyor demektir.. Zaten gidip görüyorum.. Basit bir örnek Almanya’da çektiğim bu resimde var. Kent merkezinde ana yol kazılmış, ama trafik kesilmemiş. Belediye trafiğin aksamaması için araçların geçebileceği çelikten levha koymuş ve herşey tıkır tıkır işliyor.. Maalesef bizde bir bölge yapılırken, aynı proje içerisinde yer alan bazı bölgelerde birlikte trafik akışını yavaşlatacak yok kesmeler veya daraltmalar yapılıyor. Başpınar’dan geliş ve gidişte yaşananlarda olduğu gibi..Çok detaya girmiyorum, sadece hakikaten değerli bulduğum yetkililerin bu işin başında yaptıkları yanlışları onlara yakıştıramadığımı söylüyorum..

ESKİ 23 NİSAN’LARDAKİ ÇOCUKLARA NE OLDU ?

Bilmiyorum dikkatinizi çekti mi, 23 Nisan kutlamalarında kent yöneticilerinin makamlarını geçici olarak devrettiği çocukların artık eskisi gibi olmadığına.. Eskiden koltuklara oturtulan çocuklar küçük olurdu.. Konuşmalarıyla, hareketleriyle çok sempatik gelirlerdi.. Şimdi bakıyorum, kocaman kocaman artık gençlik çağına gelmiş çocuklara veriliyor koltuklar.. Sayın Fatma Şahin’de dikkatimi çekti hemen hemen kendi boyundaki çocuklara vermiş koltuğunu.. Diğerleri de öyle.. Bilmiyorum tabii, nasıl bir değrelendirme yapılıyor, nasıl bir kriter aranıyor, ama yine de küçük küçük çocuklarımız o kultuklara daha çok yakışıyordu.. Galiba bu işe karar verenler bizim gibi düşünmüyorlar.. Haksızmıyım Sayın Cengiz Mete Müdürüm..

KOSGEB’İ UNUTMADIK-UNUTTURMAYACAĞIZ..  

KOSGEB yüzünden çok sayıdaki firmanın mağduriyetini bıkmadan usanmadan yazıyorum.. Milletvekillerine çağrıda bulunuyor, Bakanların dikkatine sunuyoruz.. Ama sanki gizli bir güç, KOSGEB de yaşanan vurgunun kapatılmasını istiyor ve o vurgun yüzünden mağdur olanların haklarını almalarını engelliyor.. Artık böyle düşünüyor onlarca firma.. Hakedilmiş paralarını alamayıp mağdur olanlar kendi kaderine terkedilirken, bu işte vurgun yapanlar ise elini kolunu sallayarak ezmeye devam ediyor. Üstelik yavuz hırsız ev sahibini bastırırcasına, ara sıra vurguncuları savunmaya  soyunanlar, bu konuyu sık sık gündeme getirmemizden rahatsız oluyor.. Şu bir gerçek, KOSGEB ne zaman haksızlık yaptığı firmaların hakettikleri alacaklarını öder, o zaman yazmayı bırakırız.. NOKTA

MHP SES VERİYOR DA CHP NEREDE ?

Referandum’da iktidar ile kader birliği yapan MHP’nin il Başkanı Muhittin Taşdoğan, bu şehrin sorunlarını dile getiriyor, düzelmesi adına yol gösteriyor ve eleştiri yapıyorsa, bizler bu refleksi CHP’de niye göremiyoruz.. Muhalif CHP’nin il başkanı ve yönetiminin şehirde olup bitenlerden haberi niye olmuyor acaba ? Ne yapıyorlar doğrusu merak ediyorum.. Acaba Gaziantep dışında mı yaşıyorlar, şaka değil vallahi merak ettiğim için söylüyorum..

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.