Özellikle çimento ve istasyon tünelinde sel sularının birikmesi sonucu ulaşım sekteye uğradı. Ancak her iki bölgeye de büyükşehir ekipleri müdahale ederek boşaltımı sağladı. Tüm bunlara karşın kenar semtlerdeki çarpık yerleşim nedeniyle yağmur suları sele dönüştü ve bazı yerlerde birikerek küçük göl oluşturdu bazı yüksek semtlerde ise sokak ve caddeler dereye dönüştü. 

Özellikle çimento ve istasyon tünelinde sel sularının birikmesi sonucu ulaşım sekteye uğradı. Ancak her iki bölgeye de büyükşehir ekipleri müdahale ederek boşaltımı sağladı. Tüm bunlara karşın kenar semtlerdeki çarpık yerleşim nedeniyle yağmur suları sele dönüştü ve bazı yerlerde birikerek küçük göl oluşturdu bazı yüksek semtlerde ise sokak ve caddeler dereye dönüştü.. Bir kişinin hayatını kaybettiği yağmurda,  vatandaşlar araçlarında mahsur kaldı, mahallelerde uzun saatler elektrik kesintileri yaşandı. Kentte yaşanan sağanak yağış ve dolu sonrası Büyükşehir Belediyesi Alo 153 Hattına 120 su baskını ihbarı geldi. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı GASKİ ve İtfaiye ekipleri tarafından 50 farklı noktada, 50’den fazla araç ve 253 personel ile bu ihbarlara müdahale edildi. Ekipler, Gazikent, Sanayi, Selahattin Eyyubi, Karşıyaka, Hacıbaba, Çıksorut, Yaprak, Çakmak, Mücahitler, Göllüce, 29 Ekim ve Umut Mahallelerinde toplam 44 noktada kurtarma çalışması gerçekleştirdi.

Bayramın birinci ve ikinci günü aniden bastıran sağanak kent alt yapısını alt üst etti. Bastıran dolu ve sağanak nedeniyle kentin büyük bölümü beyaza büründü. Sağanak yağışın etkisiyle yollar, caddeler ve alt geçitler ve tramvay hattı da sular altında kaldı. GASKİ Genel Müdürlüğü, yaşanan sıkıntılara müdahale etti. 

SULAR ALTINDA KALDIK

Gaziantep’in önemli ulaşım akslarından olan İpek Yolu ve karayolu üzerinde bulunan alt geçit yoğun yağış nedeniyle sular altında kaldı. İpekyolu, Mezarlık Kavşağı, Tugay-Basra Yolu, yoğun yağış nedeniyle sular altında kalırken, trafikte uzun kuyruklar oluştu.

ARAÇLAR MAHSUR KALDI

Dr. Ersin Arslan Hastanesi Mücahitler Ek Bina ve özel hastanelerin yer aldığı Hastaneler Bölgesi de sağanak yağıştan nasibini aldı. Yoğun yağış nedeniyle yollar su altında kalırken, araçlar da bölgede mahsur kaldı. Her sağanak yağışta olduğu gibi kentte bulunan Karşıyaka Tüneli, Çimento Kavşağı gibi noktalar da sular altında kaldı.

Hürriyete bir adım paneli Hürriyete bir adım paneli

SAĞANAK YAĞIŞ CAN ALDI

Su basan garajı temizlemeye ve suyu tahliye etmeye çalışan site görevlisi Mehmet Şahan (55), bir anda elektrik akımına kapıldı. Durumun fark edilmesi üzerine yapılan ihbarla olay yerine çok sayıda polis, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, akıma kapılarak ağır yaralanan Mehmet Şahan'ı ilk müdahalenin ardından ambulansla Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Şahan, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.