1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. Ya Genel Merkez talimat vermeseydi ?
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

Ya Genel Merkez talimat vermeseydi ?

A+A-

Sayın Eyüp Özkeçeci’nin, “Genel merkezin talimatıyla bu açıklamayı yapıyorum” demesi, biraz tuhafıma gitti.. Ne yalan söyleyeyim, bu ifadede, “genel merkez demese bu açıklamayı yapmayacaktım” düşüncesini okudum.. Daha önce de ilk kez bu spekülasyonların çıkarıldığında da hemen tepki konulmamış ve galiba 3 gün sonra açıklama yapılmıştı..

Kötü niyet aramıyorum asla.. Ama böyle zamanlarda irade denilen şeye ne oldu diye sormadan edemiyorum kendime..Sayın Fatma Şahin için bu kentte yaşayan bir vatandaş olarak bizzat ben, ilk anlarda çıkıp tepki veriyor ve bu söylentilerin uydurma olduğunu söylüyorsam eğer, bu şehrin il başkanının sessiz kalması, 3 gün sonra açıklama yapması, ardından ikincisinde de tepkiyi genel merkez talimatıyla verdiğini söylemesini, çok sağlıklı ve doğru bulmadığımı söylemeliyim..

ACABA BİZİM DÜŞÜNCEMİZ Mİ YANLIŞ

Bilmiyorum belki de bizim bildiklerimiz artık modası geçmiş düşünceler.. Belki de mevcut anlayışta ve yapıda, doğru olanı bu.. Ama yine de Gaziantep için son derece değerli bir siyasetçi olan Fatma Şahin için çıkartılan spekülasyonlara, kendi şehrindeki teşkilatların veya partiden herhangi bir yetkilinin sessizliği, milletvekillerinin seyirci kalışı kafamı karıştırıyor.. Bu görüntü, benim gibi düşünenlere, AK Parti Gaziantepinde, birlik beraberlik duygusunun körelmişliğini, sahiplenme ve tepki verme hamlesinin kalmadığını düşündürüyor.. Az söylüyorum çünkü çok anlanılacağını tahmin ediyorum..Çünkü eski AK Parti Gaziantep asla böyle değildi.. Tabii bu yaşanmışlığın ardından, Sayın Fatma Şahin’e de sesleniyor ve sırtını dayadığı duvarların sağlamlığına iyi bakmasını tavsiye etmeyi kendime görev sayıyorum..

VALİLİK KARŞISINDAKİ TEHLİKE

Tam karşısında. Aralarında 100 metre yok.. Valiliğin giriş kapısından her gün onlarca önemli şahsiyetler girip çıkıyor. Sayın Vali de hergün düzenli olarak makamına gelip gidiyor.. İşte Gaziantep için böylesine önemli bir adresin  karşısında şimdi terkedilmiş halde bırakılan eski vergi dairesi var. Bir zamanlar cıvıl cıvıl kaynayan bu bina, şimdiler özellikle geceleri hırsızların uyuşturucu alan ipsiz sapsız kişilerin mekanı haline gelmiş.. Çevreden beni uyardılar, bu binanın içerisindeki malzemelerin, demirlerin ve kapıların hırsızlar tarafından söküldüğünü, hatta önüne kamyon getirilip götürüldüğünü iddia ettiler. Gittim baktım gerçekten şaşırdım.. Kamil Ocak tarafındaki binanın arkasındaki tel örgü kesilmiş, buradan içeri giriyorlarmış. Ben girmedim tabii sadece resmini çektim.. Geceleri sürekli hareket oluyormuş, birkaç kez polise haber edilmiş ama sonuç alınamamış.. Uzatmadan söyleyeceğim şu; 1- Böylesine hassas bölgede bulunan bir bina nasıl kendi haline bırakılır. 2- Hırsızların yağmasına nasıl göz yumulur. 3- Buraya uyuşturucu almış insanların rahatça girip içerde kalması nasıl izah edilir.. 4- Böylesine hassas bir yerde, valilliğin önündeki bina nasıl kendi haline bırakılır.. 5- …Ve en önemlisini aklıma bile getirmek istemiyorum, sanırım yetkililer anlamıştır, nokta…
valilik-karşisi.jpg 
ANALI KIZLI İHALE VE GERÇEKLER

Onların gözünden bakıldığında gayet normal.. Hatta daha fazlası olmalıydı.. Ama AK Partiye gönül vermiş düzgün insanlar ile vatandaş gözüyle bakıldığında, hiç te hoş olmayan, hatta cılkı çıkartılan bir yandaşlık havası var bu işte.. Zaten milleti üzen de bu..Kamu vicdanı yaralanıyor böyle şeyleri öğrenince.. Elbette iş yeri açacaklar, onlarca hatta yüzlerce insana istihdam sağlayacaklar.. Buna hiç sözüm yok.. Yaşamasını isterim bu firmaların.. Ama bu işte ihale ve kayırmacılık, yandaşlık tercihi ağır basıyor ise, o zaman bunun doğru olmadığını söylemeliyim.. Sadece yemek sektöründe değil elbette bu uygulamalar.. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, iktidar partisine kapağı atanlar bu tür alım satım işlerinde ayrıcalıklı olmalarının avantajını kullanıyor.. Bal tutan parmağını yalar misali, inşaat sektörüde ballı kaymaklı oldu bazıları için.. Resmi kurumlardaki parasal işlerde doğru-yanlış demeden sadece kendi çıkarını düşünenler büyük kazanç sağlıyor.. Onun içindir ki, yerden çıkma onlarca yüzlerce firma ve kişiler, bir sene içinde 20 senede elde edemeyecekleri kadar servete kavuşuyor.. İnceleyip araştırdığınızda hep YAKINLAR var işin içinde.. Eşler, kardeşler, yeğenler, oğullar ön planda.. Bunun son örneğini Cumhuriyet gazetesindeki haberde öğrendik..
AKP Gaziantep İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olan anne-kızın aile şirketi Gaziantep’teki kamu kuruluşlarının yemek ihalelerini kimseye kaptırmamış. Cumhuriyet’ten Aykut Küçükkaya’nın haberine göre AKP’de siyaset yapan anne Fatma Güner Çelikkan ile kızı Fadile Gülçin Çelikkan’ın (Kalender) aile şirketi “Çelikkan Yemek” 2010 yılından bu yana tam 55 ihale kazanmış. AKP’li belediyelerden eğitim kuruluşlarına, sağlık kurumlarından emniyet müdürlüklerine kadar kamu kurumlarının ihalelerini neredeyse kimseye bırakmayan şirketin 7 yılda kamudan yaklaşık 20 milyon TL aldığı ortaya çıkarılmış. Gerisini yazmaya gerek bile duymuyorum.. Söyleyeceklerimi yukarıda dile getirdim zaten.. Bundan ders alınır mı derseniz, hemen “asla alınmaz” cevabını yapıştırırım.. Üstelik aynı sektörde faaliyet gösteren yanılmıyorsam sayısı 70’i geçen firmaların hakkı gözetilmeden yapılan bu tür ihalelerde haksızlık ve kayırmacılık yapıldığı bile düşünülmeden, bunları haber yapanlara büyük öfke duyulacağını, tepki verileceğini, hatta bizim sektörde küçük menfaatler gözetilerek haber bile yapılmayacağını söyleyebilirim..

KÖTÜ HABER, MEZARLIK KAVŞAĞINI DA AYNI FİRMA ALMIŞ

Maalesef size kötü bir haber vermek zorundayım.. Gaziantepli olarak anamızdan emdiğimiz sütü burnumuzdan getiren, Tuğay –OSB arasındaki mesafeyi KABUS yolu haline getiren, aylardır bitirmeyen, o firma var, o firma.. Şimdi Mezarlık kavşağının da ihalesini almış.. Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin gerçekten de harika projesiyle mezarlık kavşağındaki çileyi bitirecek o müthiş projenin yapımını, O firma almış.. Eğer ömrümüz yeter de Tuğay- OSB arasındaki yapımı bitirirse o firma, Gazianteplilere ve şehirlerarası yolculuk yapanlara aynı işkenceyi  Mezarlık kavşağında da yapacak haberiniz olsun.. Şimdiden hazır olun derim..

Ben bu hareketi yapmazdım

Adaşım olduğu ve Ökkeşlik hakkımı kullanma özgürlüğümü yaşadığım için, şahsen ben Gaziantep Valisine saygım gereği bu hareketi yapmazdım.. Özel yerlerde başbaşa kalmalarda samimiyet derecesine göre yapılabilecek bu hareketi, Cumhuriyet kutlamasının yapıldığı törende kesinlikle yapmazdım.. Severim Ökkeş Titiz adaşımı, iyi insandır, kalbi temizdir.. Bu davranışını da gayet doğal haliyle yapmıştır.. Ama burada hepimize düşen, kentin mülki amirinin pozisyonunu düşünmek olmalıdır.. Vali Ali Yerlikaya’nın, özellikle foto muhabirleri ve kameralar önünde müthiş hoşgörüsü ile geçiştirilen bu görüntü için, sevgili Ökkeş başkana yakın çevresinde birileri, her yerde böyle davranış olmayacağını mutlaka söylemelidir..

ben-bu-hareketi.png
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum