1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. "Ya gel ya affını iste"
"Ya gel ya affını iste"

"Ya gel ya affını iste"

Nihat Hatipoğlu'na seslenen Milletvekili Sermet Atay çağrıda bulundu

A+A-

MHP Milletvekili Sermet Atay, yine Gaziantep ile ilgili sorunlara değindi ve bu arada Nihat Hatipoğlu'na da çağrıda bulunarak "Hocam artık Gaziantep'e gel" dedi. Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Nihat Hatipoğlu’na seslenen Atay, “Cumhurbaşkanı tarafından rektör olarak atanan Hatipoğlu, Türkiye’nin tanıdığı bir insan. Ancak maalesef haftada bir Gaziantep’e geliyor. Artık gel diyorum. Haftada bir gelmekle üniversite büyümez. Gel otur çalış, ya da affını iste. Şehir bu durumdan rahatsız. Eğer kendi bu görevi istemediyse affını istesin. Hazır kurulu bir üniversite aldı. Yatırım için imkan var. Şehir halkı zaten yanında. Teknoloji il uğraş. Ama mesaisini haramıyor.  Gaziantep’in ihtiyacı teknik eleman, ara elaman, teknoloji elemanları. Bu üniversitede yetişebilir. Kapalı kutu. Sanki bir güç oranın gelişmesini istemiyor.”

ŞEHİR HASTANESİ YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ

Sermet Atay bunun yanısıra Gaziantep’in devlet yatırımlarında çok geri kaldığını söyledi. Okulda, tesiste, tablet dağıtımında hep Gaziantep dendiğini belirten Atay, “Ama maalesef devlet yatırımlarında hak ettiğini alamıyor. Okul yaptırılacak Gaziantep, ambulans alınacak Gaziantep, emniyete araba alınacak yine Gaziantep” dedi. Yılan hikayesine dönen şehir hastanesi de eleştiren Atay, Bu hastanenin ortakları arasında yaşanan sıkıntının çok şeye mal olduğunu ve bitirilmemesinin Gaziantep’e yapılan en büyük kötülük olarak değerlendirdi. 

CUMHURİYET TARİHİNDE İLK KEZ AMBULANS GELDİ

Geçtiğimiz yıl ambulans teslim törenine gittiğini ve Gaziantep’in 60 tane ambulansının olduğunu söyleyen Atay, “Hatay’ın 130 ambulansı var. Bizdeki ambulanslar ise 120 yıllık. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Gaziantep’in ambulans sayısı ilk kez 100’ün üzerine çıktı. Gelen ambulanslar ise ticari araçtan dönüştürülmüş ambulans” dedi. 

ŞEHİR HASTANESİ İÇİN DAHA ÇOK BEKLERİZ

Şehir hastanesinin 7 yıldır bitmediğini eleştiren Atay, “komisyon toplantısında konuştum. 7 yıl oldu, bu hastanenin yapımı yılan hikayesine döndüğünü söyledim. Şirketlerin kendi aralarında hukuki sıkıntıları varmış, bu nedenle hastanenin yapımı durmuş. Bu konsorsiyumun kendi aralarında mahkemeleşmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Şehir hastanesi için bunun çözümü bu olmamalı. Zaten hastanenin yüzde 60’ı bitmiş. Devlet tamamlasın. Ortaklardan tazminatını alsın. Bu üç şirket pandemi boyunca Gaziantep’in salığıyla oynadı. Gaziantep’e borçları var ve hukuki süreci beklersek daha çok bekleriz” diye konuştu. 

LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum