Çünkü satılan Anadolu Jet sonrası kime ait olduğu henüz bilinmeyen A Jet firması şehri hiç umursamıyor. Son aylarda ve özellikle bayramda Havalimanında yaşanan uçak rötarları illallah ettirdi. 7 saati geçen uçak rötarlarıyla ilgili firma yetkililerinin açıklama yapmaması ise gergin anların yaşanmasına yol açtı. Ağırlıklı olarak AJET firması tarafından gerçekleşen rötarlar karşısında yolcular isyan ediyor. Sadece Gaziantep’ten kalkan uçaklarda değil, gelen uçaklarda da yaşanan sıkıntı ‘neler oluyor’ dedirtti.  Bu arada Şahinbey Belediyesinin öğrenciler için düzenlediği Çanakkale gezisine gitmek üzere olan uçak da havalanmadı öğrenciler saatlerdir havalimanında mahsur kaldı.

Sokak köpekleri teklifi onaylandı Sokak köpekleri teklifi onaylandı

UÇAK URFA’YA İNDİ 

Gaziantep Havalimanında hafta sonu 10 saatlere yaklaşan uçak rötarlarının ardından bu kez de İstanbul’dan gelen uçak Gaziantep’e inemedi.  Sabiha Gökçen Havalimanından 18.30’da havalanan uçak, Gaziantep’e kadar geldi ama, havada 4 kez tur atsa da iniş yapamadı. Bir türlü iniş yapamayan uçak Şanlıurfa’ya inmek zorunda kaldı. Bu durum vatandaşların tepkisine neden oldu.

5 SAATLİK RÖTAR

Havalimanında ilk olay AJET isimli firmaya ait 16.20 Ankara-Gaziantep uçağıyla ilgili yaşandı. Firmaya ait uçuşun 5 saat rötarlı olarak gerçekleştirilmesi vatandaşları isyan ettirdi. Firmanın konuyla ilgili yeterli bilgilendirmeyi yapmaması ise vatandaşları isyan ettirdi. Gaziantep Havalimanından yapılan pek çok uçuşun 20 dakika ila 5 saat arasında değişen zaman diliminde rötar yaptığı görüldü. Cumartesi günü saat 18.10’da kalkması beklenen Ankara uçağı 5 saat, 20.35’te kalkması beklenen İstanbul uçağı ise 1 saat 10 dakika rötar yaptı. 

ÖZCAN İSYAN ETTİ 

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan İsmet Özcan sosyal medya hesabından rötar yapan uçakla ilgili isyan etti. Özcan, ‘’ AJET, rötar üstüne rötar yaparak kendisine yakışanı yapıyor. 16. 20 Ankara Gaziantep uçağı üçtür saat değiştiriyor.  5 saat rötar var. Şimdide 21.20 yaptı.  İkram diye verdikleri kurumuş küçük sandviç ve küçük meyve suyu. İnsanlar Çocuklu aileler perişan’’ yorumunda bulundu.
 

Editör: Ebru Kont