1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Veteriner hekimler aşılanmalı
Veteriner hekimler aşılanmalı

Veteriner hekimler aşılanmalı

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Veteriner Hekimlerin, sağlık çalışanları özlük hakları açısından kapsam dışı bırakılmalarını sert sözlerle eleştirdi.

A+A-

 Hekimlik unvanları olmasına rağmen hekim kabul edilmediği gibi sağlık çalışanı olarak bile özlük hakları teslim edilmeyen Veteriner Hekimlerin, hakları konusunda uğradıkları ayrımcılığı hatırlatan Milletvekili, son olarak da aşı önceliğinin verilmemesini ekledi.

CHP’li Kaplan, “Başta yıpranma payı olmak üzere birçok özlük hakkından yoksun bırakılan veteriner hekimler sağlıkta şiddet yasasından da faydalanamadılar. Hakları konusunda sağlık çalışanlarından ayrı tutulan veteriner hekimler, şimdi de aşılanma konusunda kendi aralarında kamu ve özel sektör çalışanları olarak ayrımcılığa uğratıldılar. Yalnızca kamu çalışanı olanların aşı randevusu alabilmeleri özel sektör ve serbest çalışanlarının haklı tepkilerine yol açtı.” dedi.

SEKTÖR AYRIMI OLMAKSIZIN TÜM VETERİNELER AŞILANMALIDIR

Pandeminin ilk gününden bu yana tüm sağlık çalışanları gibi veterinerlerin de en ön saflarda mücadele ettiğinin altını çizen Milletvekili Kaplan,  “Veteriner hekimler, tam kapanmada bile açık olan kliniklerinde toplum sağlığı için çalışmaya devam ettiler. Hayvancılık sektörü açısından da hayati öneme sahip olan veteriner hekimler pandemi boyunca köy köy gezmek durumda kaldılar. Bu kadar riskli şartlarda çalışan bu emekçiler, aşı konusunda kendi meslek gruplarının dışında tutuldular. Bu ayrımcı tutum kabul edilemez. Kamu ve özel sektör ayrımı olmaksızın tüm veteriner hekimler aşılanmalıdır” dedi.HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.