Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) 2024 yılı vekaletle kurban kesim programına ünlü isimlerden yoğun destek geldi. Ünlü isimler çektikleri videolarla hayırseverlere çağrıda bulunarak yapılacak kurban bağışı ile başta Türkiye olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine bu Kurban Bayramı’nda da ulaşılacağını vurguladı.

Gönül rahatlığıyla kurbanlarınızı emanet edebilirsiniz

Dizi oyuncusu Burak Haktanır, Türkiye Diyanet Vakfı’nın kurban bağışlarını güvenilir bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını vurgulayarak şunları aktardı: "Vakfın gönüllüsü olarak Gana’daki kurban dağıtım organizasyonuna katılmış ve emanetlerinizi oradaki ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıldığına bizzat şahitlik etmiştim. Bu yıl da Vakfın gönüllüsü olarak Endonezya’da kurban dağıtım organizasyonuna katılacağım ve emanetlerinizin orada sağlıklı bir şekilde dağıtılmasına hem katkıda bulunacağım hem de şahitlik edeceğim. Sizler de kurban bağışlarınızı gönül rahatlığıyla Türkiye Diyanet Vakfı’na emanet edebilirsiniz.”

Rahmet ve şükranla anıyorum Rahmet ve şükranla anıyorum

Türkiye’de ve 79 ülkede iyilik seferberliği

Sanatçı Dursun Ali Erzincanlı, Türkiye Diyanet Vakfı’nın Türkiye’de ve 79 ülkede hayırseverlerin kurban emanetlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığını belirterek şu çağrıyı yaptı: “Türkiye’den Filistin’e; Afrika’dan Asya’ya dünyanın dört bir yanına uzanan bu iyilik seferberliğine siz de emanetlerinizle destek olabilirsiniz.  Haydi sen de bu hayır seferberliğine katıl.” HABER MERKEZİ

Editör: Ebru Kont