1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. VE FETVA MAKAMI MESELEYE SON NOKTAYI KOYDU
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

VE FETVA MAKAMI MESELEYE SON NOKTAYI KOYDU

A+A-

Hücetül ekber dile geldi. Ve Pensilvanya’daki fetva makamı meseleye son noktayı koydu.

Ah alanların Ahü zar olacağı süreci işaret eden hoca efendi bakın tarihe not düşürecek o bedduasında neler buyuruyor ;

"Arınma adına, yıkanma adına, temizlenme adına, kirlerin öbür tarafa kalmasına meydan vermemek adına bir şey yaparken dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa… dinin ruhuna aykırı bir şey yapmışlarsa, yaptıkları şey Kur’an’ın temel disiplinlerine aykırıysa, Sünnet-i Sahiha’ya aykırıysa, İslam’ın hukukuna aykırıysa, modern hukuka aykırıysa, günümüz demokratik telakkilere aykırıysa.. Allah bizi de onları da yerlerin dibine batırsın! evlerine ateş salsın! yuvalarını başlarına yıksın! Ama öyle değilse, hırsızı görmeden hırsızı yakalayanın üzerine gidenler, cinayeti görmeyip de masum insanlara cürüm atmak suretiyle onları karalamaya çalışanlar.. Allah onların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, önlerini kessin, bir şey olmaya imkan vermesin. Dememiştim, demeden edemedim. O kadar diş gösterildi, o kadar salya atıldı, o kadar kimse tahrik edildi, o kadar o "twit”lerde o mel’un düşünceler bir yönüyle vizesiz rahat dolaştı ki, demeden edemedim. Şimdiye kadar demediğimi dedim”

Süreç kendini işletirken hükümet gardını aldı ve bir gecede yönetmeliği değiştirerek bundan böyle yapılacak operasyonların mülki katla haberli olacağını, haberdar edilmeyen ve malumat verilmeyen  operasyonların yetki dışı kalacağını hükme bağladı.

Hukukçuların CMUK’na aykırı bulduğu ve bağımsız yargıdan geri döneceğine mutlak gözüyle baktığı yönetmelik değişikliği bakalım kimin duvarına toslayacak.

 

Bu değişim aslında geride kalan pisliğin ve hırsızlığın halının altına süpürülme telaşı. Korkuyla kuşkunun birlikte peydahladığı gayri ahlaki bir çiftleşmenin  GDO’lu  çocuğundan öte bir şey değil.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.