1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Vatandaşın sorunları görmezden geliniyor
Vatandaşın sorunları görmezden geliniyor

Vatandaşın sorunları görmezden geliniyor

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, pandemi nedeniyle ara verdiği haftalık basın toplantılarına kaldığı yerden devam etti.

A+A-

Gaziantep’in sorunlarını konuşan ve fotoğrafını çizen Hocaoğlu, kent ile ilgili pembe tablo çizildiğini, vatandaşların sorunlarının görmezden gelindiğini söyledi.  Hocaoğlu, “Gaziantep’te tüm yollarımız en az 5 şeritli, trafik ve otopark sorununun olmadığını, alt yapı, toplu ulaşım, yeraltı treni ağının, köylere kadar ulaşmış olduğunu düşünürdüm. Uyuşturucu, şiddet, gasp, hırsızlık yok. Milli bayramlarını, tüm milletvekili ve bürokrasi şölen içinde kutluyor. Pandemi Gaziantep ekonomisine hiç uğramadı, yüzlerce fabrika açıldı. İşsizlik hiç yok. Yoksulluk nedir Gaziantep bilmez. Gaziantep’in, Türkiye’yi bırakın,  dünyaya örnek bir il olduğuna inanırdım.  İnanın böyle olmasını en az sizin kadar bende isterdim. Keşke her şey böyle olsa da, bende bu şehirde yaşamanın gurunu yaşasaydım. Maalesef öyle değil” dedi. 

AK Parti’nin yerel seçimlerde çok sayıda Büyükşehir’i kaybettiğini ve ellerinde bir tek Gaziantep’in kaldığını söyleyen Hocaoğlu, “AK Parti’nin en güçlü olduğu illerden bir tanesi Gaziantep. Eğer Gaziantep’i kaybederlerse Türkiye’yi kaybederler. Bunu AK Parti’de biliyor. Ant olsun ki Gaziantep’te AK Parti’yi sandığı gömeceğiz” diye konuştu. 

ÖLÜM YOLU BİTİRİLMELİ

“Son dönemde yapılan tek hizmet, Nizip – Gaziantep yolunun yapılmasıdır. Emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim. Nurdağı – Gaziantep ölüm yolunun da biran önce bitirilmesini diliyoruz” diyen Hocaoğlu, sorunları da dile getirdi. Hocaoğlu, “Gaziantep Kalesindeki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışıklı silueti kimin talimatı ile çıkarılmıştır, neden çıkarılmıştır, yerine konulacak mıdır? Biz bunun takipçisi olacağız. Konunun muhatabı kim ise cevap bekliyoruz?”

NASIL BİR FOTOĞRAF ÇİZİLİYOR?

Hocaoğlu, “Gaziantep’te yaşamıyor olsak, Gaziantep’i, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’in, affınıza sığınarak vurgulayayım, sabah programlarından, Şampiyon belediye başkanı reklamından, TBB başkanı oluşu algısından tanımaya kalksak; Gaziantep’te yaşayan herkesin hiçbir problemi olmadığını, tek problemlerinin sabahleyin beyran mı içsek, ciğer mi yesek? Üstüne baklavamı, katmer mi yesek? Öğlen lahmacun, kebap mı yesek? Akşam çağla aşı mı, yenidünya kebabı mı yesek?’ olduğunu sanırdım.”

HESABINI VERMEK ZORUNDASINIZ

“Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yeniden başkanlığa seçilmesi Cumhur İttifakının ya da Fatma Şahin’in başarısı değildir” diyen Hocaoğlu, “Biz Millet İttifakı olarak CHP ile ortak çalışıp bir aday çıkaramadığımızdan dolayı Fatma Şahin kazandı. Şimdi bu hatamızı telafi edeceğiz. Sayın Fatma Şahin, siz Gaziantep’te katmerin tadını bilmeyen, yılda bir kez olsun evine baklava girmeyen aileler olduğunu biliyor musunuz? Bunların hesabını vermek zorundasınız. Gaziantepli çaresiz değil. İlk seçimlerde AK Parti’nin sandığa gömüldüğünü göreceksiniz.”

YAPTIKLARI YARDIMLARLA ÖVÜNÜYORLAR

Gaziantep’te yüzlerce aileye yardım yapıldığını belirten Hocaoğlu, “Belediyelerimiz şu kadar aileye ve kişiye yardım yaptık diye övünç duyuyor. Demek ki bu kadar insan yoksullaştı, yardıma muhtaç oldu. Dünyanın hiçbir yerinde, ‘şu kadar insana yardım ettik’ diyerek övünen yerel yönetim görmedim. Keşke hiçbir insanımız yardıma muhtaç hale gelmese. Bugün yardım kurum ve kuruluşlarının kapısında oluşan kuyruklara bakıldığında orada bekleyen insanların yüzde 70’inden fazlasının kadın olduğunu görüyoruz. Bu durum yoksulluğun resmidir. Bir çuval patates için insanımız kuyruklarda bekliyorlar” diye konuştu

KAÇA KİŞİ ÇANAKKALE’YE GİTTİ

Tahmazoğlu ile ilgili de konuşan Hocaoğlu, ““Sayın Tahmazoğlu, kaç kişiyi Çanakkale’ye götürdün? Kişi başı kaç lira masraf ettin? Bu paranın kaynağını nereden buldun? Götürdüğün kişileri nasıl seçtin? Bu turları hangi tur şirketi ile yaptın? Açıklama bekliyorum? Rasaf yolunda kadın girişimci destek programından destek alan, bir kadının iş yerini, tahliye edilemez karı var iken, nasıl usulsüz yıktın? Sonra imar değişikliği yapıp kime kaç paraya sattın? Bunlara ivedi cevap bekliyorum? Karataş bölgesi deprem yönetmeliğinde hangi kuşakta? Bir deprem olsa bunun önlemi nedir. Senin için kolay takdiri ilahi der? Pandemi döneminde Kudüs için cenaze namazı kıldığın gibi, ölenlere Fatiha okur, aldığın ranta bakarsın. Milli Bayramlara ise 2012 yılında, kutlu doğum haftalarını kutladığınız tarihlerde çıkarılan genelgenin arkasına sığınır katılmazsın. Biz ise sizi sandığa gömene kadar durmayacağız.”

KİMİN PARASI KİME GİDİYOR ?

Hocaoğlu devamla şunları söyledi: ““Sayın Fatma Şahin, Gaziantep’te yaşayıp, katmerin yalnızca adını bilen, tadını tatmayan binlerce kişinin olduğunu biliyor musunuz? Kimin parasını kime dağıtıyorsunuz? Siz sabahleyin trafiğe çıktınız mı? İsterseniz beraber çıkalım, ben size Gaziantep trafiğini anlatayım. Başpınar yolunda servislerin sabah saat 8.00’da nasıl tıkandığını birlikte görelim. Yeni imara açtığınız yerlerde yolların nasıl yılan gibi kıvrılarak gittiğini bize anlatır mısınız? Ama ben size anlatırım, kimin arazisine nasıl rant sağladığınızı. Gaziantep’te yaşayanlar artık yalnız değil, AK Parti zulmünde yaşamak zorunda değil, ant olsun sizi sandığa gömeceğiz. Bu zulmü getirim kapısını kapatacağız. Gaziantepli yalnız değil, AK Parti’ye mecbur hiç değil. Gaziantepli yalnız değilsin, İYİ Parti 3 merkez ilçe, 6 taşra ilçe başkanı ve yönetimleri ile sahada ve yanınızda, il başkanı olarak benim telefonum 24 saat açık Gaziantep bizim. Gaziantepli katmeri, baklavayı televizyonda görmeyecek üretecek yiyecek.” LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum