1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali'den Hekimlere destek
Vali'den Hekimlere destek

Vali'den Hekimlere destek

Vali Davut Gül, hekime yapılan şiddetin hiç bir mazereti olmadığını ve bu suçu işleyenlerin gereken cezayı çekeceğini söyledi. Gül, "Ulvi bir mesleği icra eden hekimlerin arkasında devletimiz var” dedi.

A+A-

Gaziantep Üniversitesi'nde düzenlenen törende konuşan Gül, hekimlerin bin bir fedakârlıkla kutsal bir mesleği icra ettiğini belirtirken, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekti. Sağlık çalışanlarına yönelik hiçbir şiddetin mazeretinin olmadığını kaydeden Vali Gül, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Ama, şundan emin olun her suçun bir cezası vardır ve suç işleyenler er-geç cezasını çekecektir. Siz görevinizi en iyi şekilde yaptığınız sürece arkanızda biz, yani devlet vardır. Zaten yanlış yaptığınızda da hesap vereceğiniz makamlar bellidir” dedi.

TIP EĞİTİMİ VE SAĞLIKTA ÇOK İYİYİZ

Hekimlerin ilahı bir esleği icra ettiklerini belirten Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise, “Hekim ilahi bir sanatı icra ederken, aynı zamanda vatanına uzanan hain ellere karşı da kendisini siper etmekten sakınmıyor. Mezun vermeme pahasına tıp fakültesi öğrencilerinin İstanbul’un işgali sırasındaki direnişleri, Çanakkale Savaşı’nda cephede canlarını vermeleri bunun en güzel örnekleridir” dedi. 

ZAMAN ZAMAN ÜZÜLÜYORUZ

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Çelen ise, hekimlerin mesleklerini sevgi ve saygıyla icra ettiklerini vurgularken,  “Bu nedenle insanların hep gönüllerinde taht kuruyoruz. Zaman zaman, şiddet, işimiz gereği soruşturma inceleme gibi bizi inciten olaylarla karşı karşıya gelmekten de mustaribiz. Bundan dolayı üzülüyoruz. Bu arada Tıp Fakültemiz geçtiğimiz ay tam akredite oldu. Yani, öğrencilerimizin diplomaları yurt dışında da geçerlilik kazandı” dedi. İl Salık Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Bindal, hekimlerin bir yandan insanlara sağlık hizmeti verirken diğer yandan da ülke savunması için canlarını feda etmekten geri durmadığını belirtti.

KATILIM YOĞUNDU

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen ve Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı kutlama törenine, Vali Davut Gül, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şefik Atak, Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Büyükelçi Adanan Keçeci, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Avni Gökalp, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Süleyman Ganidağlı, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Bindal, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Çelen, Başhekim Doç. Dr. Suat Zengin ile öğretim üyeleri ve tıp fakültesi öğrencileri katıldı. Törende, 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sportif faaliyetlerde dereceye girenlere protokol mensupları tarafından madalyaları takıldı. Gaziantep’te yılın hekimleri seçilen Uzm. Dr. Zekeriya Sayın ve Dr. Sait Yaylabaşa da plaketleri takdim edildi.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.