1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. VALİ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

VALİ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR

A+A-

Önce şu paylaşımı okuyalım..

"Gaziantep il sınırlarında düğün vb. etkinliklerde korna çalarak konvoy yapan araçlardan kameraların tespit ettiklerinin tamamına para cezası uygulanacaktır, lütfen hastalar,yaşlılar,bebekler başta olmak üzere insanlara rahatsızlık vermeyelim.."

Bunu Gaziantep Valisi Davut Gül paylaştı Twitter'da..

Biliyorsunuz, farklı bir Vali görüntüsü verdiğini yazmıştım daha ilk geldiği günlerde.. Nitekim kendine özgü bir yönetim anlayışıyla herkesi şaşırtmaya devam ediyor.. Azıcık ziyaretçi fazlalığı yaşasa da, ki Gaziantep için bu çok normal, herkese kapısını açması küçük büyük demeden muhatap alması, olumlu yönden puan hanesini yükseltiyor.. Ziyaretçileri gündüz mesaisinden ayrı akşam saatlerine kaydırması kadar, haftanın Salı ve Perşembe günlerinde vatandaşlarla görüşme yapacağını açıklaması çok daha anlamlı bir karar..

Sayın Davut Gül’ün yaptığı açıklamalar ve vermiş olduğu mesajlara hiç yabancı değilim. Çünkü yıllardır aynı sorunları dile getiren birisiyim.. Ne var ki bu şehirde yaşayanlar, bu sorunların çözümüne yönelik kent yöneticilerinden herhangi bir mesaj ve kararlı duruş görememiştir.. Yeni Vali Davut Gül, işte bu eksikliği giderici hamleler yapıyor.. Bir kere sosyal medya kullanıyor.. Halkla içiçe oluyor. Şikayetler var ise direkt muhatap oluyor ve ilgileniyor..  Son açıklaması inanın bu şehirde yaşayan yüzde 95 kesimi inanılmaz derece mutlu etmiştir.. Hele beni… Çünkü son haftalarda pes edecek duruma gelmiştim.. Ama Sayın Davut Gül geldikten sonra umudum tekrar yeşerdi.. Yukarıda okumuşsunuzdur gürültüyle ilgili mesajını.. Eksikler var tabii. Örneğin havai fişek eksiği.. Çünkü gece yarısı havai fişekler atılıyor bu şehirde.. Silahlar sıkılıyor, yollar kesiliyor, trafik engelleniyor, araçlardan inilip davul zurnalar çalınıyor saat 01-2 lerde.. Yine aynı saatlerde motosikletler cirit atıyor yüksek gürültüler yaparak..

BU SORUN MESAJLA ÇÖZÜMLENMEYECEK KADAR BÜYÜK

Ancak gerçekçi olmalıyız.. Çünkü bu sorun mesajlarla çözülecek kadar basit değil.. Bu şehirde gürültü ve hava kirliliği adeta kader oldu.. İnsanlar sahipsiz bırakıldı. Sayın Vali Davut Gül veya yetkilendireceği isimler, bu köşenin arşivlerine bakarsa, ne demek istediğimi daha iyi anlayacaklardır.. Ama madem gürültüden bahsediyoruz, o zaman bunların sadece şehir merkezinde değil, meskun mahallerde de yaşandığını, silahların susmadığını belirtmeliyim.. En dramatik yönü ise, Jandarma kadrosunun çok yetersiz olması. Bağ evlerinde silah sıkma özgürlüğü var bu şehirde. Bağ evleri ve konutlarda hırsızların cirit atma özgürlüğü olduğu gibi.. En kötüsü bunlar yakalanmıyor, çünkü Jandarma ekipleri çok zayıf, 1-2 araçla devriye geziliyor bu şehirde.. Olacak şey mi bu.. Sayın Valimiz sessizce jandarma karakollarını gezsin, kaç araç devriye geziyor, kadro ve personel ne durumda, o zaman bana hak verecektir..

CİDDİ BİR ALT YAPI ÇALIŞMASI YAPILIRSA ÇÖZÜLMEYECEK SORUN YOKTUR

Demem odur ki, Sayın Davut Gül, bu şehirde ters giden olumsuz şeyleri çözmek istiyorsa, çok kapsamlı bir alt yapı çalışmasını yaptırması lazım.. Çözüme odaklı çalışmalar ve hazırlanan raporların hayata geçirilmesi için çok geniş kapsamlı bir duyuru yapılması gerekir.. Takip odaklı bu uygulamalardan kesinlikle sonuç alınır.. Yeterki kararlı olunsun.. Yeterki doğru tespitler yapılsın.. Çözümler üretilsin.. Bu şehir gürültüden, hırsızlardan, uyuşturucu tacirlerinden illallah etmiştir. Yaka bile sılkemez duruma gelmiştir maalesef..

AK PARTİ HAMLESİNİ YAPTI, PEKİ DİĞER PARTİLER ?

AK Parti aday açıklamasında yine önde gidiyor.. Daha diğer partiler illerde emekleye dursun, AK Parti hamlesini yaptı ve Gaziantep’te Fatma Şahin’e Büyükşehir’de devam dedi. Büyük ihtimalle Şahinbey’de Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil’de ise Rıdvan Fadıloğlu, tekrar aday gösterilecek. İlçelerde durumlar nasıl olur bilinmez, bunların içinde Nizip en dikkat çeken bölge.. Orada ciddi çekişme var, bakalım kim aday gösterilecek..

Benim asıl söyleyeceklerim diğer partilerin bu yönde hala adayları konusunda belirsizlik içinde olmaları. CHP’de ciddi bir kararsızlık ve belirsizlik var. Görevden alınacağı söylentilerinin ayyuka çıktığı il ve ilçe Teşkilatları geçtiğimiz günlerde Ankara’ya çağrıldı, genel başkanla buluşuldu ve görüşler alındı.. Nedendir bilinmez bu partideki gözlemimiz, Belediye başkanlıklarından çok belediye meclis üyeliğine odaklanan bir  görüntü içinde olmaları.. Teslimiyetçilik bu partinin ruhuna aykırı aslında.. Ne var ki Gaziantep’te bir zamanlar CHP’de yaşanan heyecan şimdi MHP’ye sıçramış durumda..

EJDER DEMİR OLURSA MHP YİNE FARK YARATIR

Her ne kadar Devlet Bahçeli’nin ittifak yapmayacağını açıklamasından 25 gün sonra tekrar ittifak kararı alması, o heyecanlı partililerde burukluk yaratsa da, zaman içinde bu kırgınlığın geçmesine kesin gözle bakılıyor.. Buna rağmen CHP’ye oranla MHP’deki bu hareketlilik, eğer Gaziantep’te ittifak yapılmaması halinde bu partiye Mart seçiminde ciddi bir oy artışı sağlayacağına muhtemel gözle bakılıyor.. Şu anda Büyükşehir’e adaylığını açıklayan Ejder Demir’in de aday gösterilmesi halinde durumlar daha da değişebilir.. Nedeni, AK Parti'ye küskün olanların tercih olarak MHP'yi görmesi.. Birde ekonomik sıkıntı nedeniyle artık AK Parti’ye oylarını vermeyeceklerini söyleyenlerin gidecekleri adres olarak MHP’yi gösterenlerin sayısının oldukça fazla oluşunu söyleyebilirim..

FATMA ŞAHİN'İN SEÇİM PROGRAMINDAN 

ÖNCE YAPMASI GEREKENLER

Şu bir gerçek.. AK Parti’de ciddi biçimde kırgınlıklar var.. Vatandaşın tepkisi bir yana, partideki kırılganlığa çözüm bulunmaz ise, bunun karşılığı bu partiye pahalıya mal olabilir.. Şimdi burada Sayın Fatma Şahin’e büyük görevler düşüyor.. Önce seçim programından çok, partideki bu küskünlüklere son verici girişimlerde bulunmalı. İl ilçe ne varsa, küskün olanları tespit edip bunlarla ilgilenmeli.. Aksi takdirde yukarıda da belirttiğim gibi, bu küskün ve kırgınlar oy yüzdesinde sıkıntılara yol açabilir..

BİR BİLGİ NOTU: Bugün Fatma Şahin'in Gaziantep'e gelişinde havaalanında saat 14.30 da karşılama töreni yapılacak.. Bu tür organizasyonlardaki başarısını çok takdir ettiğimi bilmenizi isterim..Çok abartılı bulanlar olabilir belki ama siyasette artık bunlara alışmak gerekir.. AK Parti Gaziantep'te belediyeler dahil bu işleri çok iyi başarıyor görmezden gelemem..

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum