1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Vali o videoya açıklama getirdi
Vali o videoya  açıklama getirdi

Vali o videoya açıklama getirdi

Gaziantep'te akşam saatlerinde sosyal medyaya atılan bir video'da Yeşilkent'te koronavirüs ölümleri için açılan mezarlar olduğunun ileri sürülmesi üzerine Valilik bir açıklama yaptı.

A+A-

 Bu video Ökkeş Özekşi'nin sayfasında da paylaşılmıştı ancak o saatlerde Özekşi, durumu izah etmişti. İlerleyen saatlerde vilayet resmi açıklama yaptı ve mezarların aile mezarları olmayan kişiler için önceden hazırlanmış mezarlar olduğu ve hastanın da koronavirüs'ten ölmediği ifade edildi. Valilikten yapılan açıklamada;

"Annesi vefaat eden Saime Dilsizoğlu isimli bir vatandaş, Yeşilkent Mezarlığında daha önceden Belediye tarafından hazırlanan sıra mezarları cep telefonu ile çekerek, bu mezarların koronavirüs vakalarından hayatını kaybedenler için hazırlandığı, vatandaşların kandırıldığı, ölüm vakalarının koronavirüs nedeni ile çok olduğu şeklinde şahsi yorumlarla sosyal medya hesabından yayınlamıştır. 

Videoda yer verilen yorumlar gerçeği yansıtmamakta olup,  Koronavirüs Salgını nedeniyle toplumsal hassasiyetlerin yüksel olduğu bir dönemde vatandaşlarımız arasında yanlış bir algı oluşmaması açısından konuyla ilgili açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.  Saime Dilsizoğlu isimli şahsın Annesi olan 1932 doğumlu Emine Dilsizoğlu, rahatsızlanarak 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne 27 Mart tarihinde getirilmiş, kendisi, acil müdahale esnasında kardiyopulmoner arreste girip yapılan tüm canlandırma işlemine rağmen 18.45’te vefat etmiştir. Söz konusu vatandaşımızdan muayene ve tetkikler esnasında  tedbir amaçlı COVİD 19 enfeksiyonuna yönelik numune alınmış ve yapılan test henüz sonuçlanmadan vefat olayı gerçekleşmiştir.

Emine Dilsizoğlu, şüpheli vaka olarak değerlendirilirken ölüm gerçekleştiği için ölüm raporuna DOĞAL ÖLÜM yazılmasına rağmen tedbiren koronavirüs hastası gibi işlem yapılmış ve defin işlemi de alınan tedbirler eşliğinde gerçekleşmiştir.  Emine Dilsizoğlu’nun kızı olan Saime Dilsizoğlu ise bu defin işleminin gerçekleştiği sırada bu videoyu çekerek yayınlamıştır. 

İki milyonun üzerinde bir nüfusa sahip olan ilimizde günlük 15 civarında vatandaşımız değişik sebeplerden vefat etmekte olup, görüntülerde yer alan kazılmış mezarlar koronavirüs vakaları için değil normal vefat eden ve aile mezarı olmayan vatandaşların toprağa verildiği sıra mezarlığının görüntüsüdür. Günlük defin işlemi yapılırken olumsuzluklarla karşılaşmamak için önceden mezarlar kazılarak hazır hale getirilmektedir. 

Bununla birlikte vefat etmeden önce kendisine Koronavirüs testi yapılan Emine Dilsizoğlu isimli vatandaşımızın testi de negatif çıkmıştır. Yani Emine Dilsizoğlu Koronavirüs hastası değildir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

ÖZEKŞİ'DE ŞU ŞEKİLDE İZAH ETMİŞTİ

Öte yandan bu videoyu Ökkeş Özekşi'nin sayfasında paylaşan bazı kişilere yönelik Özekşi şunları yazmıştı. "Aile bilmediği için böyle değerlendirmiş. Burada mezar kazı işlemi ihaleyle firmaya verilir, o firma da her yıl olduğu gibi, mezar yerlerini önceden kazıyarak hazır hale getirir.. Yani bahsedilen gibi değildir.. Allah rahmet eylesin.."

Böylece Özekşi'nin bu Twiti saatler sonrası Gaziantep Valiliği tarafından doğrulanmış ve gelişmenin ayrıntısı verilmiş oldu.

 

 

whatsapp-image-2020-03-29-at-00.03.35.jpeg

 

İşte o video :

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum