1. HABERLER

 2. EĞİTİM

 3. Uşak Üniversitesi dev bir projeye daha imza attı

          Uşak Üniversitesi dev bir projeye daha imza attı

Uşak Üniversitesi dev bir projeye daha imza attı

Uşak Üniversitesi tarafından, T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunulan Uşakta Genç İstihdamının Teşvik Edilmesi ve Arttırılması adlı proje kabul edildi.

A+A-

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Üniversitesinin son üç yıldır araştırma geliştirme ve proje üretme konusunda artan çalışmaları olduğuna dikkat çekerek Uşakta Genç İstihdamının Teşvik Edilmesi ve Arttırılması adlı projenin T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından kabul edildiğini belirtti.

PROJEMİZ YAKLAŞIK 13,5 MİLYON TL BÜTÇELİ

Rektör Çelik projenin yaklaşık 14 milyon TL bütçeli olduğunu ifade ettiği açıklamasında şunları aktardı; Türkiyede hayat boyu öğrenme anlayışının eğitimin tümünü kapsayacak şekilde algılanması yönündeki gelişmelere paralel olarak eğitim altyapısının güçlendirilmesine ve kalitenin arttırılmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Nitelikli İstihdamın artırılmasına yönelik T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının çeşitli programları bulunmakta. Bakanlığın programlardan biri olan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programına sunduğumuz Uşakta Genç İstihdamının Teşvik Edilmesi ve Arttırılması (Promoting and Enhancing Young Employment in Uşak) isimli Operasyon teklifi kabul edilmiştir.

Operasyon ortakları Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uşak İŞKUR İl Müdürlüğü olup bütçesi yaklaşık 4.5 milyon Euro yani yaklaşık 13 buçuk milyon TLdir. Operasyonun hedef grupları, yeni üniversite mezunu genç işsizler, lise mezunu genç işsizler, düşük eğitim seviyesine sahip genç işsizler, erken okuldan ayrılanlar ve terk edenler, okuldaki gençler ve düşük eğitim seviyesine sahip işsiz kadınlardır. Bu operasyon kapsamında, Uşaktaki gençlerin istihdamının artırılmasına yönelik araştırmalar, eğitimler, kurslar gibi pek çok faaliyet düzenlenmesi öngörülmektedir. Projede emeği geçen hocalarımıza teşekkür ediyorum. Amacımız proje sayılarımızı daha da arttırmaktır. Bu konuda proje yapan akademisyenlerimize üniversite olarak her türlü imkanı sunmaktayız dedi.

ERTUNÇ ÖZTÜRK

UŞAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.