1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üretime katkı sağlayacaklar
Üretime katkı sağlayacaklar

Üretime katkı sağlayacaklar

Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, 10. Yıl mezunlarını törenle verdi.

A+A-

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde, 235 öğrenci diplomalarını alırken heyecanları görülmeye değerdi.

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde, 235 öğrenci diplomalarını alırken, törende konuşan Milletvekili Kirazoğlu, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Kirazoğlu, “Mülakatlarda ilk baktığımız şey; kişinin okuldaki derecesinden daha ziyade iş noktasındaki deneyimi. Dolayısıyla kendi mesleğinde bir sorun olduğunda çözebilecek kapasiteye sahip mi? Bunu değerlendiririz. Kendinizi, kendi alanınızda özellikle geliştirin” dedi.

ÜRETİME KATKI SAĞLAYACAK GENÇLER YETİŞTİRİYORUZ

Gaziantep Üniversitesi’nin dünyanın ilk bin üniversitesi içinde olduğunu belirten GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür ise, “Türkiye’deki 206 üniversite içerisinde de çoğu endekslerde ilk 20’nin içerisinde yer alıyoruz. Biz İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de, Antalya’da değiliz. Suriye’nin sınırında, her türlü sıkıntıya rağmen gelişmesini tamamlayan ve hiçbir şekilde mazerete sığınmayan bir şehrin dinamik üniversitesiyiz. Bu dinamik şehrin sanayisine katkı sağlayacak, katma değeri yüksek ürün üretecek ve aynı zamanda kaliteyi koruyacak ahlaki ve insani yönden de vatanperverlik ve inanç açısından da asla açık vermeyecek ve mutlu bir şekilde, huzurla üretime katkı sağlayacak gençleri yetiştiriyoruz. O yüzden biz farklıyız” diye konuştu.

ÜNVERDİ: HAYALLERİNİZİ GENİŞ TUTUN

Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, eğitilmiş insan gücüne ihtiyaç olduğunu söyleyerek şöyle dedi: “Gerek üniversitemiz gerek sanayi odamız el birliği içerisinde öğrencilerimizi en verimli şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Çünkü içinde bulunduğumuz zaman dilimi rekabetçi olmayı gerektiriyor. Dünya Bankası verilerine göre de zaten en rekabetçi 7. Şehir durumunda olan Gaziantep’te yaşıyoruz. Öğrencilerimizin çok iyi yetişmesi ve mezun olduktan sonra da kendini yetiştirmeye devam etmesi gerekiyor. Hayalini çok geniş tutması gerekiyor çünkü her şey bir hayalle başlıyor. Ar-Ge, İnovasyon işte bu hayallerle başlıyor ve en sonunda verimliliğe dönüşüyor. Bu anlamda siz gençlerden beklediğimiz çok şeyler var. Bu aşamadan sonra hayatınızda en güzelliklerin sizlerin olmasını diliyorum. “

TOPÇUOĞLU: KENDİNİZE GÜVENİN

Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu ise, Gaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu derslikleri, laboratuvarları, sanayiyle iç içe organizasyonu akademik başarılarıyla Türkiye’nin örnek okullarından birisi olduğunu vurguladı. Öğrencilere hayatta başarılı olabilmeleri için önemli tavsiyelerde bulunan Topçuoğlu, “Kendinize güvenin. İyi bir eğitim aldınız. En iyisini yapacağınıza inançla yola çıkın. Yaptığınız işlerde meraklı, yaratıcı, araştırmacı olun. İyi bir dinleyici olun. Çok konuşan değil, çok iyi anlayan insanlar başarılı olur. Sabırlı olmak, şeffaf ve güvenilir olmak çok önemli. Asla pes etmeyin, zorluklar sizi yıldırmasın” dedi.

TEPE: SANAYİ BÖLGESİ ÜRETİMİNE DEĞER KATACAKSINIZ

Organize Sanayi Bölgesi (OSB)Yönetim Kurulu Üyesi Halil Tepe de, sanayiciye elemen yetiştirme amacıyla 10 yıllık mazisini tamamlayan Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu’nun ne kadar doğru bir proje olduğunu mezun öğrencileri görünce çok daha iyi anladığını belirttiği konuşmasında, ” Bu kadar hızlı büyüyen ve de gelişen OSB’mizin en büyük sorunu kalifiye elemandır. Önce eğitim düşüncesiyle işte tam da gençlerimize çok büyük görevler düşüyor. İyi bir meslek eğitimi almış kalifiye eleman sanayici için vazgeçilmez bir insan gücü anlamına geliyor. Sizler aldığınız eğitimle sanayi bölgesi üretimine değer katacaksınız. Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir birleşim yoktur. Geleceği görerek sanayi üniversitesi işbirliği çatısı altında her zaman ilklere imza atan sanayi bölgemizin okul yapımını üstlenen Merhum Duayen Sanayicimiz Naci Topçuoğlu’nu rahmetle anıyor ve ailesine şükranlarımı sunuyorum.”  HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.