Nüfusun yüzde 86’sı çevrimiçi Nüfusun yüzde 86’sı çevrimiçi

Umut Kervanı Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Erdal Elibüyük, maddi imkânsızlıklar nedeni ile evlenemeyen gençlerin evlenmelerine katkıda bulunacaklarını belirti.
Anadolu turu projesi kapsamında Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır,  Van ve çevre illere çeşitli ziyaretlerde bulunan Erdal Elibüyük, gençlerin evlenmesine engel olan maddi imkânsızlıklara karşı, Umut Kervanı Vakfı olarak evlenmek isteyen genç çiftlere maddi yardımda bulunacaklarını açıkladı.

Ekonomik sebeplerden dolayı evlenmek zorlaştı.

Ekonomik sebeplerden ötürü evlenemeyen gençlere maddi yardımda bulunacaklarını belirten Elibüyük, “ Türkiye’nin yaşamış olduğu ekonomik sıkıntılar nedeniyle evlenmek isteyipte evlenemeyen gençlerimize Umut Kervanı Vakfı olarak maddi yardımda bulunacağız.” dedi. Projesini tanıtan Elibüyük, “Oluşturmuş olduğumuz proje iki temel ayak üzerine dayanıyor, bunlardan bir tanesi maddi imkânsızlıklar nedeni ile evlenemeyen gençlerimiz, bir diğeri ise evlenemeyen gençlerimize maddi açıdan katkıda bulunacak hayırseverlerimiz ve bağışçılarımız olacak.” ifadelerini kullandı.

2024’ün sonuna kadar 100 gencimizi evlendirmeyi hedefliyoruz.

Elibüyük, “Bu projemizle beraber 2024 yılının sonuna kadar evlenmek isteyip de maddi imkânsızlıklar nedeni ile evlenemeyen 100 gencimiz mutlu bir yuva kuracaklar, projemiz 2025 yılında ve önümüzdeki diğer yılarda da devam edecek.” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ
 

Editör: Ebru Kont