Alt ligler dahil 24 takımın lisans alındığı açıklanırken Süper Lig'den Gaziantep FK ile birlikte 7 takım henüz lisansı alamazken bu kulüplere 30 gün süre verdi.  TFF Kulüp Lisans Kurulu daha önce yapılan değerlendirmeler sonucunda Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş, Çaykur Rizespor, Başakşehir, Kasımpaşa, Alanyaspor, Yılport Samsunspor, Göztepe, İstanbulspor, Beşiktaş JK United Payment Kadın Futbol Takımı, Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı ve Galatasaray Kadın Futbol Takımı'na UEFA lisansı vermişti.

Gaziantep FK lisans alamadı 

Süper Lig ekibi Gaziantep FK, TFF tarafından ulusal lisans alamayan ekipler arasında yer aldı. Gaziantep FK ile birlikte lisans alamayanlar Adana Demirspor, Antalyaspor, Eyüpspor, Hatayspor, Kayserispor, Konyaspor ve Sivasspor olurken bu takımlara 30 gün süre verildi ve 30 gün içinde eksikliklerini tamamlamayan kulüplere puan silme cezası ve transfer yasağı gibi cezaların geleceği bildirildi. 

30 gün süre verildi

Nita’yı  unutun, artık Sokratis var Nita’yı unutun, artık Sokratis var

Aynı toplantıda Kurul, kalan kulüpler arasından eksikliklerini tamamlayamayan kulüplere ise eksikliklerin giderilmesi için Kulüp Lisans ve Finansal Sürdürülebilirlik Talimatı'nın 26/1. maddesinde düzenlenen kriter ihlallerine uygulanacak yaptırımların belirlendiği Talimatın Ek.XIV tablosu ilgili maddeleri uyarınca, para cezası ve 30 günlük ek süre verdi. Bu ek sürede eksiklerini tamamlamayan kulüplere ağır cezalar kapıda bekliyor. Spor Servisi 
 

Editör: Ebru Kont