ILS CİHAZI YETERSİZ Mİ?

Ertuğrul Kaya soru önergesinde 17 Ocak’ta, ILS cihazı bulunmasına rağmen, Gaziantep Havalimanı’na uçakların inemediğini hatırlatarak  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Abdülkadir Uraloğlu’na “ILS cihazı bulunmasına rağmen, uçakların 17 Ocak 2024 günü Gaziantep Havalimanı’na inememesinin nedeni nedir?” diye sordu.  Kaya önergesinde, Gaziantep Havalimanı’nda kurulu bulunan ILS cihazının menzilinin bu uçuşların gerçekleşmemesinde etkili olup olmadığını veGaziantep Havalimanı’nda kurulu buluna ILS cihazının menzilinin teknik olarak hangi seviyede olduğunu sordu. 

GAZİANTEP’TEKİ ILS CİHAZININ MENZİLİ NE?

Kaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Abdülkadir Uraloğlu’na uçakların sisli havalarda ILS cihazı bulunmasına rağmen Gaziantep Havalimanı’na iniş yapamamasının ILS cihazının menzil kapasitesiyle ilgili olup olmadığını sordu.  DEVA Partisi Gaziantep Milletvekili Ertuğrul Kaya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Abdülkadir Uraloğlu’nun yanıtlaması istemiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde şu üç soru yer aldı:

1. ILS cihazı bulunmasına rağmen, uçakların 17 Ocak 2024 günü Gaziantep Havalimanı’na inememesinin nedeni nedir?

2. ILS cihazının menzili bu uçuşların gerçekleşmemesinde etkili olmuş mudur? Gaziantep Havalimanı’nda kurulu buluna ILS cihazının menzili teknik olarak hangi seviyededir?

Adaylar Nizip’e çıkarma yaptı Adaylar Nizip’e çıkarma yaptı

3. ILS cihazının menzil kapasitesi bu inişlerin gerçekleşmemesinde etkili olmuş mudur?