Yılmaz, “Tehir 2 saati aşıyorsa yolculara soğuk ve sıcak içecekler, 3 saati aşıyorsa ücretsiz yemek verilmesi zorunludur” dedi.

HAKLARINIZI BİLİN

Yolcuların gecikmelerdeki haklarıyla ilgili bilgi veren Yılmaz, “2-3 saat arası gecikmelerde, yolculara makul ölçüde sıcak ve soğuk içecekler, 3-5 saat arası gecikmelerde sıcak ve soğuk içecekler ile günün zamanına göre kahvaltı veya yemek verilmeli. 5 saat ve üzeri gecikmelerde ise sıcak ve soğuk içecekler ile günün zamanına göre kahvaltı veya yemek ilave sıcak ve soğuk içecekler ile ilave hafif ara yemeği verilmesi gerekiyor” dedi.

BİLET ÜCRETİNİN İADESİ İSTENEBİLİR

Tek suçlu mühendis mi? Tek suçlu mühendis mi?

Tehir en az 5 saat olduğunda yolcunun bilet ücretinin iadesini ve seyahatinin başlangıç noktasına ücretsiz götürülmesini isteme hakkına sahip olduğunu belirten Yılmaz, “Beklenen hareket saati önceden ilan edilmiş hareket saatinden sonraki gün veya günler içerisinde olduğu takdirde yolcuların barınma ve ulaşım hakkıda vardır. Yolcuların söz konusu hakları hiçbir şekilde sınırlanamaz. Bu hakları yerine getirilmeyen tüketicilerimiz “Tüketici Hakem Heyetlerine” başvurabilirler” diye konuştu. Meral KINACILAR ERBEKTE

Editör: Ebru Kont