1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. ÜÇ PERDELİK BİR OYUN : HUKUK NASIL KATLEDİLİR? YA DA BABA, OĞUL VE KUTSAL RUH
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

ÜÇ PERDELİK BİR OYUN : HUKUK NASIL KATLEDİLİR? YA DA BABA, OĞUL VE KUTSAL RUH

A+A-

VARAN (1) VE BAŞBAKAN GARDINI ALIR

“Oğlumu hedef alarak TÜRGEV vakfıyla ilgili ismini zikrediyorlar. Bina yaptı 25 yıllığına TÜRGEV’e kiraladı diyorlar. Neticede orası bir yurt. Bilal Erdoğan’ın oteli değil. TÜRGEV’den dolaşıp bana gelmek istiyorlar”

Adalet istiyorsak, hukuka nefes alma olanağı tanımak ve yargıyı rahat bırakmak zorundayız. Unutmayalım ki Allah’ın bir adı da Hak. Hakkı temin etmek için Hukuk şart. O Hukuk ise her seferinde Başbakan da dahil herkes için lüzuma hasıl olacaktır.

 

VARAN (2) BAŞBAKAN’IN OĞLUNA KADAR UZANAN ZİNCİR

T.C. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı

(TMK’nın 10. maddesiyle ilgili Bölümü)

 

Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan 2012/056 soruşturma kapsamında : Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve kurulan örgüte üye olmak suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheli sıfatıyla ifadeniz alınacağından, çağrı kağıdına ilişkin tebligatı aldığınızda aşağıda belirtilen tarihte Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat etmeniz, gelmediğiniz takdirde 5271 sayılı ceza mahkemesi kanununun 146’ıncı maddesi hükmüne göre zorla getirileceğiniz tebliğ olunur.

 

MUAMMER AKKAŞ-39476

İstanbul Cumhuriyet Savcısı

 

Çağrılma Nedeni: Şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurmak için

Çağrılma Zamanı : 02/01/2014 tarihinde (Mesai saatleri içinde) 

Çağrıldığı yer : İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı (TMK’nın 10. maddesiyle yetkili bölümü) İstanbul Adalet Sarayı- Çağlayan 7. kat D3-710 numaralı oda

Kimliği ve Adresi : Necmettin Bilal ERDOĞAN- Burhaniye Mah. Gürgen Sok. No : 3 İç kapı No : 1  ÜSKÜDAR/İSTANBUL

 

VARAN 3 (YOLSUZLUK SORUŞTURMASI ÇÖKERTİLİRSE SAVCI GÖREVDEN ALINIR)

Tahkikatın genişletilmesiyle işin ucunun zülfü yare dokunacağı belliydi. Nitekim öyle oldu. Asıl kırılma Erdoğan Bayraktar’ın açıklamalarında yaşandı ve artçı şoklar ardı ardına geldi. Ve fatura savcıya kesildi. Görevini hukukun emrettiği kurallar üzerine yapan İstanbul savcısı Muammer Akkaş görevden alındı. Azil olayından sonra Cumhuriyet tarihine geçecek açıklama :

“Hem başsavcılık üzerinden hem de yargılama kararını uygulama durumunda olan adli kolluk üzerinden yargıya açıkça baskı yapılmış ve mahkeme kararlarının uygulanması önlenmiştir. Mahkeme kararlarını uygulamayacak sıralı amirler suç işlemiştir. Şüphelilerin önlem alması kaçması ve delil karartmasına imkan verilmiştir. 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.